Pátek 3. dubna 2020, svátek má Richard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 3. dubna 2020 Richard

Proč ti rodiče nevědí, co trápí jejich děti?

23. 02. 2020 7:41:38
Česko je nejvíce ateistickou zemí v EU, stručně řečeno chybí tu víra a tradice se vytratily do nenávratna. Budiž, ale proč se o těchto tématech veřejně nehovoří? Proč se vyhýbáme ožehavým tématům, např. jak se cítí děti, když ....

se jejich rodiče nevezmou. Věří jim to nebo mají otázky, na které nedostanou adekvátní odpověď, protože to jsou prostě jenom děti?

Mnoho dětí vyrůstá s oběma biologickými rodiči, kteří se nesezdají z různých příčin, asi nejvíce kvůli sociálním dávkám pro samoživitelky, které okamžitě všechny vymoženosti pro svobodné matky využijí. O. k., potud bych ještě respektovala to, že toto činí rodiče z finančních důvodů. Ale nesezdané páry jsou i u velmi movitých párů, kteří se nezaleknou první otázky dítěte, proč se tatínek a oni jmenují jinak, nežli maminka nebo obráceně.

Nemusí se zaleknout, stačí, když se zamyslí, zda je pro dítě správné a zdravé to, že se mu v hlavičce rojí otázky, jestli jsou to vůbec jeho rodiče, když se každý jmenuje jinak? A že se ty otázky rojí a rodí a rostou velkou rychlostí, tak to je prostě holý fakt. Většinou, když děti nastoupí do první třídy, tak je tyto otázky začnou trápit. Jak rostou, tak rostou i otázky a zároveň i jejich spolužáci, kteří jsou zvědaví a neberou si servítky, jelikož děti umí být i velmi drsné., protože se ptají přímočaře. A na problém je zaděláno.

Samozřejmě, že jsem se setkala s takovými rodiči, kteří byli happy, kde si hlavně ženy nechtěly přiznat porážku, že o ně partner nestojí jako o manželku.Takže tyto matky na úkor duševního zdraví svých dětí hrají hru, že svatba je pouze "jenom papír," což je prostě pravda. Ale pro děti je to důležitý papír.

Znám jeden úžasný pár, který má tři děti. Matka je skvělá, opravdu vzorná, a otec je pracovitý a velmi milý chlapík. Seděli jsme na terase a já se zeptala, proč tak dva skvělí lité žijí "na hromádce." Důvod mojí otázky byl ten, že jejich nejstarší syn má psoriázu - lupenku. I kvůli tomu jezdí do Veliky, kde se kluk uzdraví, resp. zhojí, ale v průběhu roku mu lupenka opět vyskočí na plockách prstů u nohou, takže nemůže ani chodit a hrát svůj oblíbený fotbal.

"Jo, to je v pohodě, je nám fajn, je to jenom papír," odpověděla na moji otázku matka tří kluků.

"Hmmm, ale to se pak kluk z té lupenky nedostane, asi to bude spouštěč," sdělila jsem konečně to, co jsem si myslela.

Oba dva si ke mně sedli a já jsem byla jako pravý mentor. Mluvila jsem a mluvila, ale oni mě najednou přerušili.

"Hele, máš pravdu, my se vezmeme, máme tři děti, začíná se ptát i ten mladší, prostřední, proč má jiné jméno?" řekl otec a já jsem šla s matkou nakoupit, což bylo skvělé, protože jsme byly konečně samy.

"Vážně ti to nevadí, že nejsi vdaná? Opravdu je ti to jedno?" dorážela jsem na matku otázkami.

Zastavila se mezi olivami, podívala se na mě a rozpovídala, že jí to samozřejmě vadí, ale že se stydí o tomto tématu mluvit s otcem svých dětí. A jsme u slova STUD, které by se mělo použít v případě, že partneři neakceptují zdravý vývoj svého dítěte nebo svých dětí, když žijí na tzv. "psí knížku," nebo "na hromádce."

Tento model rodinného soužití chápu u rozvedených, kteří spolu žijí a mají např. i další dítě, protože děti umí takovou skutečnost vstřebat daleko rychleji, nežli dospělí, ale u dětí, které mají svoje biologické rodiče vnímám to, že jim nemusí dítě díky jinému jménu věřit, že jsou jejich, že jim takové soužití na "psí knížku," škodí, protože nechápou, proč se rodiče nevzali a nežijí jako manželé.

Závěrem bych chtěla říct, že bych jako dítě asi byla hodně špatná z toho, že se moji rodiče nevzali, byť díky občanské svatbě mých rodičů v emigraci, jsme nebyly jako děti s bratrem v Řecku uznávané, že pocházíme z manželství, což nás opravdu hodně trápilo. A následovaly křtiny v pravoslavném kostele v Československu, abychom byly legitimními dětmi vlastních rodičů. Dokonce i řečtí emigranti museli mít pravoslavnou svatbu v kostele, aby se mohli vystěhovat jako manželé zpět do Řecka. Ale můj táta už nežil, proto ty křtiny. Naštěstí je tento zákon zlikvidován a Řecko uznává i občanské svatby a děti zplozené, které nejsou pokřtěné.

Ono manželství samozřejmě neřeší šťastný život, ale požádání o ruku je stejně nejvyšší pocta pro ženy, i když žijí ve zlaté kleci nebo v chatrči. Jasně, může požádat o ruku i žena, tak jako to udělala kdysi Livia Klausová. Proč ne?

Autor: Katerina Kaltsogianni | neděle 23.2.2020 7:41 | karma článku: 24.65 | přečteno: 931x

Další články blogera

Katerina Kaltsogianni

Fakt skvělý koridor mezi Českem a Čínou?

Kolikrát jsme slyšeli, že díky p. Hamáčkovi a panu prezidentovi máme letecký most do Číny, což je podáváno tak, že jsme pro Čínu partner č. 1 v dodávkách ochranných pomůcek. A ony chybí testovací sady a roušky do první linie.

2.4.2020 v 9:54 | Karma článku: 20.16 | Přečteno: 707 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Kdyby byla olympiáda států, tak by možná Česko bylo na 1. místě

Největší porovnání mám s Řeckem, kam ale nyní nemohu letět, takže mám informace zprostředkované. Ano, přiznávám se, že jsem nyní ráda, že jsem tady a ne tam, i když u moře by mi bylo lépe a nebyla bych nyní tolik ohrožena.

28.3.2020 v 11:12 | Karma článku: 36.83 | Přečteno: 1317 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Důchodci by měli mít donáškovou službu, dokud vypadáme jako Muslimové

Ani tímto řešením si nejsem jista, že by se jejich agrese v nákupních centrech a obchodech zmírnila. Já, hloupá, jsem si myslela, že COVID přinese ohleduplnost a člověčenství. Když někdo kritizoval staré lidi, tak jsem byla zlá.

27.3.2020 v 11:00 | Karma článku: 27.43 | Přečteno: 1128 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Vzkaz pro ČT - 25. březen je v Řecku významným svátkem

Svátek má dvojí význam. Církevním svátkem je svátek Zvěstování Boží rodičky a národním svátkem je proto, že v tento den roku 1821 bylo zahájeno řecké povstání proti osmanské nadvládě. Řekové vyvěsili vlajky na balkóny a oslavili

26.3.2020 v 9:18 | Karma článku: 26.44 | Přečteno: 594 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Karel Trčálek

Hnusitská epopej V.: „Za časů Ladislava Pohrobka“

Mnozí z nás si ty časy ještě docela živě pamatují. Co o nich říct? Snad jen to, že každý druhý člověk byl tehdy pohrobek a podle toho to taky, vypadalo, ale to vám nemusím říkat, to víte sami nejlíp

3.4.2020 v 11:11 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 29 | Diskuse

Dáša Stárková

„Normální“ po krizové vzdělávání podle premiéra Babiše

„...děti budou rozděleni do malých skupinek a budou dodržovat povinné metrové rozestupy. Výuka bude rozfázovaná po malých skupinkách, děti budou v lavicích sedět po jednom...“ To jako fakt?

3.4.2020 v 11:00 | Karma článku: 7.84 | Přečteno: 86 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Koronavirus jako spása světa? Nesmysl.

Četl jsem, že koronavirus má potenciál uzdravit svět. Dojem, že svět byl nemocný a uzdraví ho virus, má však původ v morální panice. Nebo jsem četl, jak Češi úžasně zvládají boj s koronavirem. To je podle mého předčasné účtování.

3.4.2020 v 10:22 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 48 | Diskuse

Kateřina Krumpálová

Jak jsem se v Číně učila čínsky

Pročítala jsem si staré zápisky z prvních měsíců studia čínštiny v Šanghaji a tahle věta shrnuje mé pocity v té době asi nejlépe: Jak mám opravit větu, když z těch deseti znaků rozumím jen dvěma, a to jsou osobní zájmena ty a já?

3.4.2020 v 7:18 | Karma článku: 15.70 | Přečteno: 250 | Diskuse

Marek Petrů

Korona Gate - věcně a bez emocí VII.

Neměl jsem poslední dobou moc času na psaní dalších článků, neboť počasí volá na zahradu, kterou letos bude zřejmě nutné využít na maximum. Poslední události mě ale donutily, najít si chvíli času na další článek...

2.4.2020 v 21:03 | Karma článku: 10.45 | Přečteno: 256 | Diskuse
Počet článků 270 Celková karma 27.08 Průměrná čtenost 1491

Jsem žena, která se neustále potýká mezi dvěma světy - mezi řeckým a českým. Neznám slovo "nejde to," když jde o záchranu lidského života. Neznám pocit závist a nenávist.

Mám jednu velkou touhu, kterou v sobě nosím od malička, snad se mi podaří i tuto splnit.

A nic jiného už o sobě psát nebudu, nemá to smysl. Od toho je blog, abyste si udělali názor sami. 

Schillerová navrhne zrušit daň z nabytí nemovitostí a odpočty hypoték

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne na vládě zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitostí. Věří, že by to...

Česko patrně srazilo míru nakažlivosti viru na méně než polovinu

Model českých odborníků tvrdí, že v Česku se výrazně zpomalilo šíření viru SARS-CoV-2. Podle jejich údajů klesla...

Žil jako nemohoucí stařec. Pak Marek zhubl 57 kilo a je z něj idol žen

Marek Láca žil v osmadvaceti letech jako nemohoucí stařec, bez energie, bez ženy, zato však s pořádnou nadváhou. Ta už...

Italská duše trpí. Běžte domů, křičí na sebe sousedé z balkonů ve Florencii

Ulice toskánské metropole Florencie, které jsou jindy plné turistů a kde se milenci z mostu Ponte Vecchio vždy kochali...

Služba kontroluje práci z domova. Jejímu výrobci lidé spílají

Koronavirus ji firmám vnutil, jenže mnohé firmy mají pocit, že kvůli práci z domova ztrácejí nad pracovní silou dohled....