Pátek 3. dubna 2020, svátek má Richard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 3. dubna 2020 Richard

V kapitalismu nebuď marod

20. 02. 2020 7:18:55
Během jednoho týdne mi volaly dvě ženy, že byly propuštěny ve zkušební lhůtě z práce, ale obě v době nemoci, kdy pobývaly doma na neschopence. Jedna tvrdila, že nemá nárok na ochrannou lhůtu, druhá, že ano, že zůstane dlouho doma.

NMoc jsem se té informaci nedivila. Jedna se chová naprosto nepřijatelně, neustále mluví zvýšeným hlasem, s prominutím, buzeruje všechny lidi kolem dokola a musí mít hlavní slovo. Moc ji neznám, ale když si vedle mě sedla a povídala, tak jsem byla vycucaná a bez života jako poušť. Druhá utratila celý majetek za oblečení a krémy, aha, ještě za liposukce a plastické zákroky. Obě ženy lze v klidu nazvat hraničními osobnostmi.

Protože mám podivný a pro mě nepříznivý "spasitelský syndrom," vzala jsem si číslo na jejího šéfa, kterému jsem zavolala. Byl docela příjemný a argumentoval s tím, že si na tuto ženu stěžují zákazníci. Poděkovala jsem a jí jsem zatelefonovala, že má možná naději. Hned druhý den jsem jí měla tady doma a rvala do mě veškeré požadavky, které potřebovala vyřešit. Měla jsem jí sehnat obvodního lékaře, který bude lidský a nechá ji doma alespoň půl roku, raději rok. Poté chtěla, abych ji seznámila s ortopédem, aby vypsal její dceři trvalé následky, které dá na pojišťovnu a bude mít peníze. Nakonec z ní vypadla informace, jak je to možné, když ona - chytrá a umělecky založena je už potřetí tímto způsobem vyhozena z práce?

Druhá žena ruského původu se mermomocí chtěla vdát za někoho významného. Její volba padla na lékaře z jednoho menšího okresního města s ona byla na vrcholu blaha, že je paní doktorová. Pochází původně z vesnice, i když říká, že z Moskvy, takže se škubáním domácího ptactva neměla žádný problém a oškubala svého prvního manžela, aby se mohla významně provdat. Není hloupá, něco tušila, tak si nechala nainstalovat kamery a jela do Ruska za matkou. Odtud sledovala, jak její milý lékař svádí velmi nevzhlednou a naprosto asexuální sestřičku, která si stěžovala na to, že dostává sms od ruské manželky. Lékař prohodil, že možná letadlo spadne a oni budou pokračovat v rošťačení dál. To video jsem viděla a dlouho jsem se tak nenasmála. Z bohaté paničky se stala chudá panička, která nechtěla jít do práce. Nakonec šla i ona prodávat a skutečně onemocněla. Dostala výpověď. A to je asi pro ni dobře, protože podle ní se nehodila do dělnické třídy, tedy to je její doslovné vyhodnocení pozice prodavaček, které mě kroutilo v křesle, ale mlčela jsem. Nemělo to cenu, i když používala tu nejkvalitnější kosmetiku, tak se ty krémy k mozku nedostaly.

Co mě ale opravdu trápí, spíše mě to žere, že hodně poctivých a pracovitých lidí se bojí jít k lékaři a zůstat doma, kde by se měli vyléčit, a to právě z důvodu výpovědi. I proto mnoho lidí onemocní. Kdysi banální a řešitelný zdravotní stav se může zvrtnout do těžké nemoci, protože se bojí propuštění z práce, i když jsou zaměstnáni už bez zkušební doby.

S poctivými i nepoctivými lidmi se také můžeme hodně setkat např. při odebírání sociálních dávek, kde vítězí Romové, kteří stále stojí na stupínku vítězů, tj. na prvním místě. Ale nejen oni. Mnoho žen, tzv. samoživitelek, má partnery, mají celkem velký příjem, ale protože se taková žena nevdá, pak má volnou cestu, aby dostala hmotnou nouzi, tu příspěvek od Dobrých andělů, něco od sociálky a ÚP a laskavých dárců. Prostě tyto protřelé osoby umí zneužít a využít všechny možné varianty, které se pro samoživitele nabízí, aniž by je někdo mohl konfrontovat se skutečností.

Kapitalismus i demokracie má svoje pravidla, tak jsem si dlouho četla a zkopírovala jsem část, která je dle mého úsudku srozumitelná.

"Abychom si nalili čistého vína, musíme však na druhé straně přiznat, že kapitalismus svým tržním působením nutně vytváří ekonomickou nerovnost. Jelikož má každý občan jiné potřeby a zároveň také jiné kvality, dosahuje každý občan v porovnání s ostatními odlišných výsledků, tedy různé úrovně bohatství. A jelikož právě bohatství je prostředek, který ovlivňuje většinu politických prostředků (reklama, politická kampaň, dobročinnost, volební kauce atd.), můžeme dojít vcelku jednoduše k závěru, že kapitalismus na jednu stranu umožňuje existovat demokracii, na stranu druhou ji však nutně korumpuje narušováním jedné z jejích základních hodnot – politické rovnosti." viz odkaz.

https://www.kzamysleni.cz/demokracie-versus-kapitalismus/

Autor: Katerina Kaltsogianni | čtvrtek 20.2.2020 7:18 | karma článku: 21.85 | přečteno: 1226x

Další články blogera

Katerina Kaltsogianni

Fakt skvělý koridor mezi Českem a Čínou?

Kolikrát jsme slyšeli, že díky p. Hamáčkovi a panu prezidentovi máme letecký most do Číny, což je podáváno tak, že jsme pro Čínu partner č. 1 v dodávkách ochranných pomůcek. A ony chybí testovací sady a roušky do první linie.

2.4.2020 v 9:54 | Karma článku: 20.16 | Přečteno: 707 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Kdyby byla olympiáda států, tak by možná Česko bylo na 1. místě

Největší porovnání mám s Řeckem, kam ale nyní nemohu letět, takže mám informace zprostředkované. Ano, přiznávám se, že jsem nyní ráda, že jsem tady a ne tam, i když u moře by mi bylo lépe a nebyla bych nyní tolik ohrožena.

28.3.2020 v 11:12 | Karma článku: 36.83 | Přečteno: 1317 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Důchodci by měli mít donáškovou službu, dokud vypadáme jako Muslimové

Ani tímto řešením si nejsem jista, že by se jejich agrese v nákupních centrech a obchodech zmírnila. Já, hloupá, jsem si myslela, že COVID přinese ohleduplnost a člověčenství. Když někdo kritizoval staré lidi, tak jsem byla zlá.

27.3.2020 v 11:00 | Karma článku: 27.43 | Přečteno: 1128 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Vzkaz pro ČT - 25. březen je v Řecku významným svátkem

Svátek má dvojí význam. Církevním svátkem je svátek Zvěstování Boží rodičky a národním svátkem je proto, že v tento den roku 1821 bylo zahájeno řecké povstání proti osmanské nadvládě. Řekové vyvěsili vlajky na balkóny a oslavili

26.3.2020 v 9:18 | Karma článku: 26.44 | Přečteno: 594 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Karel Trčálek

Hnusitská epopej V.: „Za časů Ladislava Pohrobka“

Mnozí z nás si ty časy ještě docela živě pamatují. Co o nich říct? Snad jen to, že každý druhý člověk byl tehdy pohrobek a podle toho to taky, vypadalo, ale to vám nemusím říkat, to víte sami nejlíp

3.4.2020 v 11:11 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 29 | Diskuse

Dáša Stárková

„Normální“ po krizové vzdělávání podle premiéra Babiše

„...děti budou rozděleni do malých skupinek a budou dodržovat povinné metrové rozestupy. Výuka bude rozfázovaná po malých skupinkách, děti budou v lavicích sedět po jednom...“ To jako fakt?

3.4.2020 v 11:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 86 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Koronavirus jako spása světa? Nesmysl.

Četl jsem, že koronavirus má potenciál uzdravit svět. Dojem, že svět byl nemocný a uzdraví ho virus, má však původ v morální panice. Nebo jsem četl, jak Češi úžasně zvládají boj s koronavirem. To je podle mého předčasné účtování.

3.4.2020 v 10:22 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 48 | Diskuse

Kateřina Krumpálová

Jak jsem se v Číně učila čínsky

Pročítala jsem si staré zápisky z prvních měsíců studia čínštiny v Šanghaji a tahle věta shrnuje mé pocity v té době asi nejlépe: Jak mám opravit větu, když z těch deseti znaků rozumím jen dvěma, a to jsou osobní zájmena ty a já?

3.4.2020 v 7:18 | Karma článku: 15.70 | Přečteno: 250 | Diskuse

Marek Petrů

Korona Gate - věcně a bez emocí VII.

Neměl jsem poslední dobou moc času na psaní dalších článků, neboť počasí volá na zahradu, kterou letos bude zřejmě nutné využít na maximum. Poslední události mě ale donutily, najít si chvíli času na další článek...

2.4.2020 v 21:03 | Karma článku: 10.45 | Přečteno: 256 | Diskuse
Počet článků 270 Celková karma 27.08 Průměrná čtenost 1491

Jsem žena, která se neustále potýká mezi dvěma světy - mezi řeckým a českým. Neznám slovo "nejde to," když jde o záchranu lidského života. Neznám pocit závist a nenávist.

Mám jednu velkou touhu, kterou v sobě nosím od malička, snad se mi podaří i tuto splnit.

A nic jiného už o sobě psát nebudu, nemá to smysl. Od toho je blog, abyste si udělali názor sami. 

Schillerová navrhne zrušit daň z nabytí nemovitostí a odpočty hypoték

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne na vládě zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitostí. Věří, že by to...

Česko patrně srazilo míru nakažlivosti viru na méně než polovinu

Model českých odborníků tvrdí, že v Česku se výrazně zpomalilo šíření viru SARS-CoV-2. Podle jejich údajů klesla...

Žil jako nemohoucí stařec. Pak Marek zhubl 57 kilo a je z něj idol žen

Marek Láca žil v osmadvaceti letech jako nemohoucí stařec, bez energie, bez ženy, zato však s pořádnou nadváhou. Ta už...

Italská duše trpí. Běžte domů, křičí na sebe sousedé z balkonů ve Florencii

Ulice toskánské metropole Florencie, které jsou jindy plné turistů a kde se milenci z mostu Ponte Vecchio vždy kochali...

Služba kontroluje práci z domova. Jejímu výrobci lidé spílají

Koronavirus ji firmám vnutil, jenže mnohé firmy mají pocit, že kvůli práci z domova ztrácejí nad pracovní silou dohled....