Pátek 3. dubna 2020, svátek má Richard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 3. dubna 2020 Richard

Drahé hypotéky a nájmy jsou v naprostém pořádku

12. 02. 2020 18:45:21
Čtete dobře, nehorázné nájmy, které spolknou mnohým dvě třetiny platu, jsou asi velmi lidské, protože vláda a stát zřejmě dělají vše pro zvýšení porodnosti, aby se rodilo více Čechů, nežli imigrantů a cizinců. Hmm, zajímavé?

Ještě se nabízí také teorie, abychom se přiblížili migrantům ze zaostalých zemí, tak bychom se měli naučit žít jako oni, měli bychom začít jíst netopýry a hady jako Číňané, protože jsou nám předhazováni téměř tak, že by se Evropan mohl jít zahrabat do písku.

Tyto předražené nájmy, především v Praze, by mohly vést k tomu, že se bydlení bude řešit jako v nějaké rozvojové zemi, kde se v jedné místnosti těsní třeba patnáct lidí. Občas spí na sobě, aby se vešli. A když už spí na sobě, tak je velká pravděpodobnost, že se budou rodit děti. Docela si dovedu představit, že místo rozvoje společnosti jdeme do minulosti nebo do japonského vzoru a za chvíli díky nájmům a hypotékám mohou spát celé rodiny zavěšené v sítích, aby ušetřily prostor, kde budou mít na zemi polštáře místo sedačky a uprostřed místnosti nějaké ohniště, kde si v kotlíku uvaří polívku z akce na maso, přidají předraženou nahnilou zeleninu, které velké řetězce ráno pokropí. To je tedy pokrok!

Hypotéky, na které téměř nikdo nedosáhne, jsou opravdu velkým oříškem. Kdo zaručí těm, co pracují a vydělávají slušné peníze, aby hypotéku dostali, že je nikdo z práce nevyhodí? Těžko bude někdo platit hypotéku z příspěvků z Úřadu práce nebo, nedej bože, z příspěvku na hmotnou nouzi.

Všimla jsem si, jako ostatně asi všichni, nehorázných cen bytů v Praze. Takové 1 + kk stojí kolem 3,5 mio Kč a 2 + kk klidně už kolem 5 mio Kč. Normálně veliký byt, např. 70 m2 pro rodinu s dětmi stojí kolem 10 mio Kč. Je lepší se odstěhovat za Prahu a dojíždět do práce, což také mnozí dělají, protože ceny jak nových, tak starších bytů letí nahoru kosmickou rychlostí a hypotéky jsou téměř nedostupné,

Nemám ráda v obchodech akce u zboží, jako je např. maso, masné výrobky, sýry apod., mám jakýsi strach, že je toto zboží docela už načaté. Až teď mi dochází, že se lidem nedivím, že lze ušetřit na jídle tím, že kupují buď potraviny v akci, ale také potraviny,o kterých se dlouhodobě ví, že nejsou v pořádku -např. polská masa, kuřata apod.

Stát dělá, že je nevidomý, že trpí zřejmě provozní slepotou a apeluje na lidi, aby zdravě žili. S touto politikou bych souhlasila, pokud by měli občané této země ke zdravému způsobu života dostupné podmínky pro všechny lidi, kteří díky slabým sociálním podmínkám nemají na kvalitní jídlo peníze.

Možná, že se díky této politice, kterou uměle vytváří developeři za dohledu "nezkorumpovaných státních úředníků," vede k tomu, že s nostalgií vzpomenou mnozí na totalitní systém, kdy se lidé nebáli se o ztrátu zaměstnání nebo neschopnost platit hypotéku. Nebáli se onemocnět a nebáli se vyhození z práce. A my jsme neměli stres ze změn maturit nebo výmyslů MŠ ČR, které jsou někdy k pláči a někdy vtipné, většinou praštěné, kdy si ťukám na čelo a vlastně si dělám trochu masáž obličeje.I tyto nesmyslné změny MŠ ČR vypadají, že jsou zpracovány pro rozvojové země. Fakt, tomu nerozumím.

Když už jsme se dopracovali k demokracii a Česko je vnímáno spíše vyspěle,nežli rozvojově, bylo by skvělé, aby to tak zůstalo.

Chtěla bych tím vším říct, že nežijeme v Africe, ani v obdivované Číně, že tady nemůžeme chodit nazí a spát na zemi, jíst hady a netopýry, protože je tu prostě KORONAVIRUS už dávno, jenom zmutoval stejně, jako zmutovala pšenice a jiné potraviny či hlavy těch, co o všem rozhodují.

Autor: Katerina Kaltsogianni | středa 12.2.2020 18:45 | karma článku: 26.51 | přečteno: 1098x

Další články blogera

Katerina Kaltsogianni

Fakt skvělý koridor mezi Českem a Čínou?

Kolikrát jsme slyšeli, že díky p. Hamáčkovi a panu prezidentovi máme letecký most do Číny, což je podáváno tak, že jsme pro Čínu partner č. 1 v dodávkách ochranných pomůcek. A ony chybí testovací sady a roušky do první linie.

2.4.2020 v 9:54 | Karma článku: 20.16 | Přečteno: 708 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Kdyby byla olympiáda států, tak by možná Česko bylo na 1. místě

Největší porovnání mám s Řeckem, kam ale nyní nemohu letět, takže mám informace zprostředkované. Ano, přiznávám se, že jsem nyní ráda, že jsem tady a ne tam, i když u moře by mi bylo lépe a nebyla bych nyní tolik ohrožena.

28.3.2020 v 11:12 | Karma článku: 36.83 | Přečteno: 1317 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Důchodci by měli mít donáškovou službu, dokud vypadáme jako Muslimové

Ani tímto řešením si nejsem jista, že by se jejich agrese v nákupních centrech a obchodech zmírnila. Já, hloupá, jsem si myslela, že COVID přinese ohleduplnost a člověčenství. Když někdo kritizoval staré lidi, tak jsem byla zlá.

27.3.2020 v 11:00 | Karma článku: 27.43 | Přečteno: 1128 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Vzkaz pro ČT - 25. březen je v Řecku významným svátkem

Svátek má dvojí význam. Církevním svátkem je svátek Zvěstování Boží rodičky a národním svátkem je proto, že v tento den roku 1821 bylo zahájeno řecké povstání proti osmanské nadvládě. Řekové vyvěsili vlajky na balkóny a oslavili

26.3.2020 v 9:18 | Karma článku: 26.44 | Přečteno: 594 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Karel Trčálek

Hnusitská epopej V.: „Za časů Ladislava Pohrobka“

Mnozí z nás si ty časy ještě docela živě pamatují. Co o nich říct? Snad jen to, že každý druhý člověk byl tehdy pohrobek a podle toho to taky, vypadalo, ale to vám nemusím říkat, to víte sami nejlíp

3.4.2020 v 11:11 | Karma článku: 3.98 | Přečteno: 89 | Diskuse

Dáša Stárková

„Normální“ po krizové vzdělávání podle premiéra Babiše

„...děti budou rozděleni do malých skupinek a budou dodržovat povinné metrové rozestupy. Výuka bude rozfázovaná po malých skupinkách, děti budou v lavicích sedět po jednom...“ To jako fakt?

3.4.2020 v 11:00 | Karma článku: 12.05 | Přečteno: 157 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Koronavirus jako spása světa? Nesmysl.

Četl jsem, že koronavirus má potenciál uzdravit svět. Dojem, že svět byl nemocný a uzdraví ho virus, má však původ v morální panice. Nebo jsem četl, jak Češi úžasně zvládají boj s koronavirem. To je podle mého předčasné účtování.

3.4.2020 v 10:22 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 77 | Diskuse

Kateřina Krumpálová

Jak jsem se v Číně učila čínsky

Pročítala jsem si staré zápisky z prvních měsíců studia čínštiny v Šanghaji a tahle věta shrnuje mé pocity v té době asi nejlépe: Jak mám opravit větu, když z těch deseti znaků rozumím jen dvěma, a to jsou osobní zájmena ty a já?

3.4.2020 v 7:18 | Karma článku: 16.71 | Přečteno: 263 | Diskuse

Marek Petrů

Korona Gate - věcně a bez emocí VII.

Neměl jsem poslední dobou moc času na psaní dalších článků, neboť počasí volá na zahradu, kterou letos bude zřejmě nutné využít na maximum. Poslední události mě ale donutily, najít si chvíli času na další článek...

2.4.2020 v 21:03 | Karma článku: 10.45 | Přečteno: 257 | Diskuse
Počet článků 270 Celková karma 27.08 Průměrná čtenost 1491

Jsem žena, která se neustále potýká mezi dvěma světy - mezi řeckým a českým. Neznám slovo "nejde to," když jde o záchranu lidského života. Neznám pocit závist a nenávist.

Mám jednu velkou touhu, kterou v sobě nosím od malička, snad se mi podaří i tuto splnit.

A nic jiného už o sobě psát nebudu, nemá to smysl. Od toho je blog, abyste si udělali názor sami. 

Schillerová navrhne zrušit daň z nabytí nemovitostí a odpočty hypoték

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne na vládě zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitostí. Věří, že by to...

Česko patrně srazilo míru nakažlivosti viru na méně než polovinu

Model českých odborníků tvrdí, že v Česku se výrazně zpomalilo šíření viru SARS-CoV-2. Podle jejich údajů klesla...

Žil jako nemohoucí stařec. Pak Marek zhubl 57 kilo a je z něj idol žen

Marek Láca žil v osmadvaceti letech jako nemohoucí stařec, bez energie, bez ženy, zato však s pořádnou nadváhou. Ta už...

Italská duše trpí. Běžte domů, křičí na sebe sousedé z balkonů ve Florencii

Ulice toskánské metropole Florencie, které jsou jindy plné turistů a kde se milenci z mostu Ponte Vecchio vždy kochali...

Služba kontroluje práci z domova. Jejímu výrobci lidé spílají

Koronavirus ji firmám vnutil, jenže mnohé firmy mají pocit, že kvůli práci z domova ztrácejí nad pracovní silou dohled....