Pátek 3. dubna 2020, svátek má Richard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 3. dubna 2020 Richard

Proč nemůžeme ani tečkovat, aneb Síla slova

6. 02. 2020 8:27:37
Neznám sprostých slov, ale znám mnoho sprostých charakterů. Jak tedy vyjádřit to, co se mi stalo, když to nemůžu napsat tak, jak se mi to stalo. Smrtelný není jen koronavirus. Mám chodit, takže tentokrát poslouchám a lítám na WC.

Samozřejmě, že u mě platí v tomto případě přísloví "Kovářova kobyla chodí bosa," Včera jsem měla odletět do Řecka se synem, ale bohužel, tak se nestalo. Zato zdatně lítám po doktorech a na tu toaletu.

Ještě před touto příhodou jsem sdělila svoji kamarádce, že se na to (tečkování), protože jsem se rozhodla zhubnout, aniž bych z toho měla přetlak v hlavě nebo v duši. Nakonec jsem udělala ze sebe mooooc chytrou a řekla jsem, že jsem si jista, že moje mysl na tuto větu slyší. Jasně, slyšela.

Potom jsem odjela se švagrem do Prahy a nechala jsem doma auto, aby mi ho syn přivezl, protože pojedeme na letiště do Vídně. Stačila jsem říct, že je to divné, že tam budu bez auta, kdyby se něco do středy stalo, tak já nejsem mobilní a do metra prostě nevlezu, protože vůbec nevím, jak bych se orientovala. A zase jsem vyslovila něco jen tak, prostě jsem na auto zvyklá, ale syn si svoje potřeboval dát do servisu. Netušila jsem, že moje mysl je tak otevřená a každou moji větu bere vážně.

V pondělí ráno mě probudila netypická bolest břicha. Počkala jsem do půl osmé a volala jsem profesori, jestli by mi neposlal e-recept, že mi je divně, že mám letět do Řecka. Nebyla jsem schopna ani vstát. Pak jsem zavolala syna, aby mi přivezl recept, černý čaj a rohlíky. Chudák jel až z Barrandova na druhý konec Prahy. Sedl si a bylo evidentní, že mu není dobře.

"Asi poletíš, kluku, sám," sdělila jsem podezření a vyslovila jsem svoji intuici.

Kluk odjel domů a já za dvě hodiny dostala třesavku. Napsala jsem profesorovi sms, že k němu jedu. Pondělí je jediný den, kdy má ambulanci.

"Do Řecka můžete, tam jsou také doktoři, ale nechám vám vzít krev," řekl profesor, který věděl, že je to recidivující problém.

Zkrátím to - CRP - zánětlivý faktor byl 100 x nad normou. Za hodinu byly výsledky v počítači.

"No, do Řecka nepoletíte, i když tam jsou také lékaři," sdělil mi to, co jsem věděla.

Kývla jsem souhlasně, stejně bych neletěla, bála bych se. Čekala jsem, že mě pošle na CT nebo na sono, ale nic.

Chvíli jsme si povídali,kolik bych měla času, aby mi neudělali vývod nebo, abych vůbec přežila, kdyby "to" prasklo. Byla jsem celá zpocená. Pan profesor mi napsal velmi silná antibiotika v koňských dávkách, takže v nemocniční lékárně mladá magistra znovu volala, jestli je ta dávka dobře. To už jsem myslela, že omdlím. Nahlas jsem volala, že to není můj nápad se ptát na dávku, aby si opět pan profesor nemyslel, že jsem chytřejší. Stačil můj příjezd a odjez bez sona a bez CT, zato jsem v ruce držela výsledky krve, které byly šílené.

Zavolala jsem známému, který mě vozil do nemocnice a zpět a večer jsem odjela domů - k jistotě, protože při vědomí, že bych skončila na nějaké pražské emergency, jsem se znovu začala potit a břicho mě bolelo tak moc, že jsem byla ráda, že mám jedináčka a nemusím psát závěť. V noci jsem přijela domů a ráno chyběl můj lékař, takže mi ortoped napsal žádanku na CT, které bylo rozbité. Je to takový milý kluk, kterého znám od jeho narození a také mi do neděle nechal píchat injekce na velké bolesti v kříži, která mi střílela do podbřišku. To byl zřejmě důvod, proč mě velká bolest neupozornila dříve a jela jsem za minutu dvanáct ke známému profesorovi, který mi sdělil dg. ode dveří a šetří MZ ČR a VZP finance za CT a sono, asi je to drahé, a nezbyly by peníze pro poslance.

Na druhý den jsem si vyjednala v naší nemocnici CT, to bylo včera - a letěla jsem nahoru k lékaři, který četl, že se jedná o akutní divertikulitidu s mnohočetnými divertikly. Dívala jsem se doktorovi přes rameno na monitor, pozorovala jsem ty hnusné divertikly a sledovala jsem, jestli v nich není dírka. Nebyla tam, ale před šesti lety mi zachránili život v okresní nemocnici, i když jsem opět byla na pražském špičkovém oddělení, ale neudělali mi CT. Nechtěla jsem opakovat historii, která byla už i tak hodně rozjetá.

A jsme u síly slova. Začala jsem hubnout, protože jsem nemohla nic sníst a mám striktní dietu. Už nikdy nepojedu do Prahy bez auta, i kdybychom měli letět z Bruselu kde by nás vítala evropská komise jako dva české občany s řeckým původem, nedej bože samotná paní Merkelová.

A o čem ten můj příběh je? O tom, že kdybych tam byla s někým cizím, tak bych vybojovala CT a sono a nutila lékaře, aby toho člověka hospitalizovali, protože takový prosáklý divertikl je téměř hnusný jako koronavirus. To jako fakt.

Vážně tentokrát bych se z toho vytečkovala, protože kam to kdysi úžasné české zdravotnictví spěje? A vážně úplně nakonec kvituji i tu rychlost a ochotu pana profesora, který věděl i bez CT, že na mě zabere koňská dávka. Takže jsem asi kobyla, která chodí bosa.

Autor: Katerina Kaltsogianni | čtvrtek 6.2.2020 8:27 | karma článku: 20.73 | přečteno: 722x

Další články blogera

Katerina Kaltsogianni

Fakt skvělý koridor mezi Českem a Čínou?

Kolikrát jsme slyšeli, že díky p. Hamáčkovi a panu prezidentovi máme letecký most do Číny, což je podáváno tak, že jsme pro Čínu partner č. 1 v dodávkách ochranných pomůcek. A ony chybí testovací sady a roušky do první linie.

2.4.2020 v 9:54 | Karma článku: 20.16 | Přečteno: 707 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Kdyby byla olympiáda států, tak by možná Česko bylo na 1. místě

Největší porovnání mám s Řeckem, kam ale nyní nemohu letět, takže mám informace zprostředkované. Ano, přiznávám se, že jsem nyní ráda, že jsem tady a ne tam, i když u moře by mi bylo lépe a nebyla bych nyní tolik ohrožena.

28.3.2020 v 11:12 | Karma článku: 36.83 | Přečteno: 1317 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Důchodci by měli mít donáškovou službu, dokud vypadáme jako Muslimové

Ani tímto řešením si nejsem jista, že by se jejich agrese v nákupních centrech a obchodech zmírnila. Já, hloupá, jsem si myslela, že COVID přinese ohleduplnost a člověčenství. Když někdo kritizoval staré lidi, tak jsem byla zlá.

27.3.2020 v 11:00 | Karma článku: 27.43 | Přečteno: 1128 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Vzkaz pro ČT - 25. březen je v Řecku významným svátkem

Svátek má dvojí význam. Církevním svátkem je svátek Zvěstování Boží rodičky a národním svátkem je proto, že v tento den roku 1821 bylo zahájeno řecké povstání proti osmanské nadvládě. Řekové vyvěsili vlajky na balkóny a oslavili

26.3.2020 v 9:18 | Karma článku: 26.44 | Přečteno: 594 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Karel Trčálek

Hnusitská epopej V.: „Za časů Ladislava Pohrobka“

Mnozí z nás si ty časy ještě docela živě pamatují. Co o nich říct? Snad jen to, že každý druhý člověk byl tehdy pohrobek a podle toho to taky, vypadalo, ale to vám nemusím říkat, to víte sami nejlíp

3.4.2020 v 11:11 | Karma článku: 3.98 | Přečteno: 89 | Diskuse

Dáša Stárková

„Normální“ po krizové vzdělávání podle premiéra Babiše

„...děti budou rozděleni do malých skupinek a budou dodržovat povinné metrové rozestupy. Výuka bude rozfázovaná po malých skupinkách, děti budou v lavicích sedět po jednom...“ To jako fakt?

3.4.2020 v 11:00 | Karma článku: 10.24 | Přečteno: 157 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Koronavirus jako spása světa? Nesmysl.

Četl jsem, že koronavirus má potenciál uzdravit svět. Dojem, že svět byl nemocný a uzdraví ho virus, má však původ v morální panice. Nebo jsem četl, jak Češi úžasně zvládají boj s koronavirem. To je podle mého předčasné účtování.

3.4.2020 v 10:22 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 77 | Diskuse

Kateřina Krumpálová

Jak jsem se v Číně učila čínsky

Pročítala jsem si staré zápisky z prvních měsíců studia čínštiny v Šanghaji a tahle věta shrnuje mé pocity v té době asi nejlépe: Jak mám opravit větu, když z těch deseti znaků rozumím jen dvěma, a to jsou osobní zájmena ty a já?

3.4.2020 v 7:18 | Karma článku: 16.71 | Přečteno: 263 | Diskuse

Marek Petrů

Korona Gate - věcně a bez emocí VII.

Neměl jsem poslední dobou moc času na psaní dalších článků, neboť počasí volá na zahradu, kterou letos bude zřejmě nutné využít na maximum. Poslední události mě ale donutily, najít si chvíli času na další článek...

2.4.2020 v 21:03 | Karma článku: 10.45 | Přečteno: 257 | Diskuse
Počet článků 270 Celková karma 27.08 Průměrná čtenost 1491

Jsem žena, která se neustále potýká mezi dvěma světy - mezi řeckým a českým. Neznám slovo "nejde to," když jde o záchranu lidského života. Neznám pocit závist a nenávist.

Mám jednu velkou touhu, kterou v sobě nosím od malička, snad se mi podaří i tuto splnit.

A nic jiného už o sobě psát nebudu, nemá to smysl. Od toho je blog, abyste si udělali názor sami. 

Schillerová navrhne zrušit daň z nabytí nemovitostí a odpočty hypoték

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne na vládě zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitostí. Věří, že by to...

Česko patrně srazilo míru nakažlivosti viru na méně než polovinu

Model českých odborníků tvrdí, že v Česku se výrazně zpomalilo šíření viru SARS-CoV-2. Podle jejich údajů klesla...

Žil jako nemohoucí stařec. Pak Marek zhubl 57 kilo a je z něj idol žen

Marek Láca žil v osmadvaceti letech jako nemohoucí stařec, bez energie, bez ženy, zato však s pořádnou nadváhou. Ta už...

Italská duše trpí. Běžte domů, křičí na sebe sousedé z balkonů ve Florencii

Ulice toskánské metropole Florencie, které jsou jindy plné turistů a kde se milenci z mostu Ponte Vecchio vždy kochali...

Služba kontroluje práci z domova. Jejímu výrobci lidé spílají

Koronavirus ji firmám vnutil, jenže mnohé firmy mají pocit, že kvůli práci z domova ztrácejí nad pracovní silou dohled....