Úterý 25. února 2020, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 25. února 2020 Liliana

Nenávist je nezdravá a je velmi pracná

21. 01. 2020 7:29:00
Místo dezinformací, informací, polopravd a lží napíši moji subjektivní pravdu, protože nastal čas, kdy ji chci napsat. Asi nebudu jediná, kdo nad zlobou a sprostotou mává rukou. Ono mi ani nic jiného nezbývá, tak mávejte jako já.

Nějak bych vám ráda sdělila, že jste někteří dost drzí. Opisujete některé dezinformace, možná i informace, které mi sázíte do diskuze a cítíte se jako Kingové. Vy nemáte někteří vlastní názor? Přitom o Řecku a celé jeho problematice nemáte pořádný přehled, nemám ho ani já, nemá ho dokonce ani EU, která Řecko napadla, že dluží a krade. Dejme tomu, ale pak se ptám, co tedy dělají různé komise při EU, jejichž práce je kontrolovat a kontrolovat? Asi nekontrolují, protože přiletí do Bruselu na oběd, zapíší se, mají čárku, že tam byli a dostanou svoje nesmyslné platy.

Byla jsem tam několikrát, takže vím, o čem píšu. I Vy se tam můžete letět podívat. Můžete vidět, jak pracují ti, co mají řídit EU a budete se velmi divit. Pro mě je velkým důkazem jejich nepracovitosti právě Řecko, které ovládly banky a cílené hypotéky, které Řekové, bohužel, hojně využívali. A ze dne na den přišel konec. Jsem tam každý rok nejméně čtyři měsíce a vážně jsem poslouchala od místních Řeků, že jim to patří, že byli moc rozcapení, že státní zaměstnanci a jejich definitiva je prostě ostudná. Nebrečeli nad tím, že jim sebrali důchody, příp. hodně jim je snížili, nebrečeli nad tím, že jsou v krizi. Chápali to, protože věděli, že si za mnohé mohou sami. Pro mě to bylo nóvum, nečekala jsem od nich takové přiznání.

Dokonce nezanevřeli na národy, které jim odmítly pomoc, brali to jako fakt. Jsem zvyklá na zlobu odsud, takže mě jejich postoj vážně překvapil. Krizi přežívají z důvodu, že bylo Řecko kdysi rolnický stát. Veškerá tíha u mnohých rodin padla na rodiče, kteří žijí na vesnicích, pobírají celkem malé důchody, ale uživí se, protože v Řecku všechno roste dvakrát ročně. Prostě si v této situaci mezi sebou Řekové pomáhají. Navíc pocházím z kraje, který je bohatý a krize tam není až tak vidět, pro mě se vlastně nic nezměnilo, i když se velmi zpřísnily zákony, daně apod.

Pamatujete, jak jste po roce 1990 vyjížděli do zahraničí? S konzervami a s málo penězi. Touha cestovat však byla velká. Pokud jste jezdili do Řecka, tak vám nikdo zcela určitě nevyčítal, proč nechodíte do restaurací, proč jíte na pláži svačiny, které jste udělali pro svoje děti nebo dokonce i pro vás. To se dnes velmi změnilo a čeští turisté jsou pokládání za top turisty, protože si umí opravdu v Řecku užít jak dobrého jídla, tak i dobrého pití. Vnímají řeckou pohostinnost, konec konců jsem v tom třicet let zainteresována, takže vím, co a jak. A je to fajnový pocit, že dnes vidím české turisty, kteří Řecko navštěvují a mnozí si ho oblíbili jako svoji hlavní destinaci.

Mám prostě Čechy ráda, ale nemám ráda, když jsou někteří zlí a drzí, prostě závistiví. A nejsem to já, která píše o české závisti a nenávisti, samotní Češi o tom hodně mluví,mnozí i píší. Tohoto českého nešvaru se dotýká mnoho českých osobností, které žily v cizině, vrátily se zpět a naopak. Dokonce prezident českého národa se zrovna několikrát nevyjádřil šťastně k těm, co ho volili. Jeho konstatování o tom, jaký je český národ byl vážně dost brutální.

Napsala jsem o syrských dětech, aby je Česko přijalo. Myslím to vážně a vážně se dívám na diskuzní příspěvky, kde chybí jenom to, že jsou tyto děti potomci Bin Ládina nebo někoho podobně šíleného. Kde se ve vás bere za zloba a nelidskost? Co kdyby někdo bombardoval Česko, co kdybyste museli utíkat? Kde berete jistotu, že se to nemůže stát? Kolik vás utíkalo v roce 1968 kvůli politice a kolik jich utíkalo kvůli neúnosné finanční situaci, která Čechům dovolovala platy, které mnohdy nestačily na důstojný život a žilo se od výplaty k výplatě. Vlastně, sorry, je to stejné jako dnes s imigranty, jedni kvůli válce, druzí kvůli lepším vyhlídkám na život. Nebo zase nemám pravdu?

O. K., v pořádku. Najednou někteří drze kopírujete odkazy a různé výroky, najednou věříte tisku, kterému vesměs nikdy nevěříte. Najednou je to všechno jinak. A to je opravdu velmi zvláštní, ale je to hodně české. Měla bych si zvyknout, že? Nezvyknu. Nebudu podporovat zlobu a nenávist. A už vůbec nebudu podporovat opisování, pokud neumíte svůj názor vyjádřit relavantně slušně.

Milujete, když někdo pranýřuje oprávněně či neoprávněně Cikány, dnešní Romy, to jste na vrcholu blaha. Samozřejmě, že chápu, proč to tak je a nedivím se, ale nejsou všichni Romové stejní, tak jako nejsou stejní všichni Češi a všichni Řekové. A tady někde je zakopaný pes, že? O Rómech píšete, že jsou nepřizpůsobiví, o Řecích, že jsou zloději, o syrských dětech, že jsou to budoucí džihádisti atd. atd. A co jste vy? Co myslíte? Vyjadřujete se demokraticky? Hodí se některá rasistická vyjádření do slovníku slušného člověka? Na to si odpovězte sami.

Moje pravda je prostá. Pište si do komentářů, co chcete, já na ty zlostné nebudu nikdy reagovat. Obdivuji vůli a výdrž několika jedinců, že se jim chce psát někomu, kdo nikdy neodpoví, stačí mi přečíst několik jmen a komentář dál nečtu. Nevím, co mi tedy píšete vy, kteří od počátku manipulují s mým původem, na který jsem hrdá. Vaše snaha o urážky je vážně marná.

A pro ty, co tomu nerozumí a dál a dál uráží Řeky, vřele doporučuji, aby si uvědomili, že Řecko je stále nedostižitelné v tom, že není nikdo na světě, kdo by sebral Řecku jeho světové postavení, které se nazývá "Kolébkou kultury," takže nepište, že to bylo, ona to je stále pravda.

Ten, kdo má v sobě nenávistné a záštiplné myšlenky, poté shodné projevy, je velký pracant. Tyto vlastnosti v sobě živit je opravdu hodně pracné, navíc je to nezdravé. To už je na tom lépe horník, který vyleze ven a je celý černý od uhlí, ale tato špína se dá smýt. Zášť a nenávist se smýt nedá.

Autor: Katerina Kaltsogianni | úterý 21.1.2020 7:29 | karma článku: 20.35 | přečteno: 1053x

Další články blogera

Katerina Kaltsogianni

Jak jsem učila krást

Vyrůstala jsem v chudé emigrantské rodině na rozdíl od mého syna, který vyrůstal v blahobytu. Naprosto nekontrolovatelně jsem nechávala drobné po stole, na okně, na ledničce, prostě téměř všude. Uklízečka z toho byla špatná.

24.2.2020 v 17:31 | Karma článku: 22.27 | Přečteno: 709 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Proč ti rodiče nevědí, co trápí jejich děti?

Česko je nejvíce ateistickou zemí v EU, stručně řečeno chybí tu víra a tradice se vytratily do nenávratna. Budiž, ale proč se o těchto tématech veřejně nehovoří? Proč se vyhýbáme ožehavým tématům, např. jak se cítí děti, když ....

23.2.2020 v 7:41 | Karma článku: 24.07 | Přečteno: 889 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

V kapitalismu nebuď marod

Během jednoho týdne mi volaly dvě ženy, že byly propuštěny ve zkušební lhůtě z práce, ale obě v době nemoci, kdy pobývaly doma na neschopence. Jedna tvrdila, že nemá nárok na ochrannou lhůtu, druhá, že ano, že zůstane dlouho doma.

20.2.2020 v 7:18 | Karma článku: 21.31 | Přečteno: 1198 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

S autismem se děti rodí a my žijeme s blbostí

Včera jsem musela provést opravu o tom, že autistismus je vrozená záležitost, kdy jsem mluvila asi hodinu s odbornicí. Do diskuze přispívalo více mužů,což mě mile překvapilo. Vrtá mi hlavou, kdy se začne očkovat proti blbosti.

19.2.2020 v 10:27 | Karma článku: 19.99 | Přečteno: 1142 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

David Gruber

Jak se (u)bránit manipulaci

Že je s námi manipulováno strašně, to snad není pro nikoho žádný velký objev. Děje se tak v politice, podnikání, reklamě – prostě všude, kde jde o nějaké hodnoty, o prachy. Když si chce někdo zlovolně přivlastnit více, než...

25.2.2020 v 12:03 | Karma článku: 11.47 | Přečteno: 451 | Diskuse

Jiri Kucera

Soudce Šariu doplní asi soudce Lynč

Devětadvacetiletý německý občan Maurice P., žijící v městě v hesenském městě Volkmarsen, řekl prý sousedovi při nasedání do svého Mercedesu: "Brzy budu slavný."

25.2.2020 v 11:45 | Karma článku: 31.42 | Přečteno: 822 | Diskuse

Petr Omelka

Zločin a trest?...to ani náhodou

Počet politických vězňů, kteří prošli komunistickými lágry a trestnicemi, činí 200 tisíc. 248 bylo popraveno.

25.2.2020 v 9:37 | Karma článku: 13.47 | Přečteno: 211 | Diskuse

Karel Trčálek

Poslední dny lidstva se právě začínají

Kdo si to hodí, ten vyhraje! Jednou to ovšem muselo přijít a přichází to zrovna teď, byla by to pěkná počítačová hra...

25.2.2020 v 9:09 | Karma článku: 13.57 | Přečteno: 425 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Lidi, co po vás jednou zbude?

Badatelé dodnes objevují v jeskyních pravěké kresby, což dokazuje, že už v mezolitu dovedli kreslit líp než já.

25.2.2020 v 8:09 | Karma článku: 13.64 | Přečteno: 195 | Diskuse
Počet článků 247 Celková karma 23.01 Průměrná čtenost 1382

Jsem žena, která se neustále potýká mezi dvěma světy - mezi řeckým a českým. Neznám slovo "nejde to," když jde o záchranu lidského života. Neznám pocit závist a nenávist.

Mám jednu velkou touhu, kterou v sobě nosím od malička, snad se mi podaří i tuto splnit.

A nic jiného už o sobě psát nebudu, nemá to smysl. Od toho je blog, abyste si udělali názor sami. 

Prodáváte rasistické zákusky, tvrdí zákazníci. Tradiční, brání se výrobce

Čokoládová pusinka, zákusek populární hlavně během německých únorových karnevalů, narazila na odpor kvůli svému...

Všichni jste krásní, říká modelka. Předávání cen moderovala zcela nahá

Modelka Ibi Støvingová (45), která moderuje dánskou verzi americké show Naked Attraction, vyvolala pozdvižení...

Vždycky jsem byla obdařenější prsatice, směje se Lucie Benešová

Chtěla domek na Sicílii, ale nakonec si pořídila hezké místo pro stavbu v Jizerských horách. „Mám plno plánů, pořád...

PRVNÍ DOJMY: Co až tvé nahé fotky uvidí mamka? I herečky V síti pláčou

Vít Klusák zažívá věk zralosti. Zatímco v debutu Český sen ubližovala mystifikace neškodným zástupům toužícím po...

Hospody, kolo a památky. Orlando Bloom si v Česku užívá se psem i snoubenkou

Orlando Bloom (43) natáčí v české metropoli seriál Carnival Row. Kromě herectví se tu nejčastěji věnuje svému psovi,...