Úterý 25. února 2020, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 25. února 2020 Liliana

Nezvyknou si tady ani syrské děti, ani ukrajinské uklízečky

19. 01. 2020 17:42:51
Jsem toho jasným důkazem, byť tady žiji od malička, oba národy jsou křesťanské, nebyla jsem jako holka v Řecku, ale nemohu si zvyknout. Nikdo, kdo sem nepatří si nezvykne, natož z tak odlišné kultury, podnebí a syrských tradic.

Jedná se o děti a mládež bez doprovodu. To je asi velký problém, že? Ne, je to velká výmluva. Řecko žije několik let ve velké krizi, ale i přesto pomáhají Řekové imigrantům, byť byli 400 let okupováni Turky, tedy muslimy.

Že si syrští potomci tady nezvyknou? Tak to je pravda, protože já sama jsem toho důkazem, jako mnoho jiných Řeků, potomků řeckých emigrantů, z dob občanské války, kteří utekli nebo byli odvlečeni do bývalého socialistického bloku. Aniž bych měla možnost se jako holka podívat do Řecka, tak geny jsou tak silné, že jsem už jako malá nechápala některé české zvyky, protože my jsme žili všichni jako Řekové. Měli jsme i vlastní školu a klubovnu, taneční soubor a rodiče s námi mluvili jenom řecky, protože se česky velmi těžko učili. Jako děti jsme byly zvyklé na řecké tradice, které naší rodiče striktně dodržovali. Tradice a pojetí života je opravdu něco, co se těžko překonává. Důležitou součástí je také to, že jsme nebyli vychováni ve víře, protože řečtí komunisté víru v emigraci prostě utopili a zakázali. Takže, kde je problém?

Dokud se z počátku téměř s jistotou vědělo, že se jedná o syrské uprchlíky, kteří se usadili v centru Athén, odkud vyjížděli do Evropy, tak Řekové skutečně pomáhali, až jsem tuto pomoc nechápala. Ne kvůli té pomoci, ale kvůli té 400 let trvající turecké okupaci, která Řeky nezlomila. Dokonce se na ani nevymlouvají, jak je to zvykem v Čechách, kdy za všechno může ruská 40 let trvající okupace.Už jenom ten rozdíl let je výmluvný a já se mnohdy musím usmát, ale vraťme se k těm sirotkům či opuštěným dětem, které Česko ne a ne přijmout.

Řecko má o mnoho lepší klimatické podmínky pro uprchlíky, nežli střední a severní Evropa. V mnohém má i podobnou kulturu - srocování mužů u kafíčka - ovocné a rybí trhy, úsměv a pohostinnost, která je pro Řecko velmi příznačná, je pro uprchlíky jako magnet. Zpočátku Řekové chodili mezi uprchlíky, dávali jim jídlo, nosili jim oblečení, brali si je domů, ale mnozí uprchlíci se báli. Zažili si dost s tureckými převozníky a přišli o tisíce eur a mnozí se utopili v mizerných bárkách, které byly jako plovoucí rakve.

Bohužel, pak začali utíkat i z jiných muslimských zemí další a další uprchlíci, kteří utíkali buď před zákonem ve vlastní zemi nebo se prostě a jednoduše chopili příležitosti, aby žili lepší život. A tito uprchlíci z Bangladéše, Afganistanu či Pakistánu apod. začali znásilňovat ženy, krást, zabíjet, obchodovat s drogami a Řeky tito falešní imigranti vytlačili z centra Athén.

Právě tito, co nemají se syrskou válkou téměř nic společného, jsou sroceni na řecko-makedonských hranicích a mezi sebou se hádají, bijí, někteří se i zabíjí. Vzali pohostinným Řekům na tomto území klid a pohodu. Včera jsem nevěřícně sledovala řecké zprávy, kde místní Řekové prosí, aby se už něco udělalo a tyto tzv. imigranty už někdo přijal. Místní děti přestaly z bezpečnostních důvodů chodit do škol a mnozí rodiče nemohou do práce. Bitky a krev mezi Afgánci a ostatními jsou na denním pořádku.

Podle mého je velká ostuda, že se Česko brání tomu, aby přijalo 40 dětí bez doprovodu. Výmluvy, že nejsou známy rodinné vazby mi přijdou krutě hloupé a ubohé. Ani u řeckých dětí, které sem přesadili partyzáni na převýchovu, nebyly známy rodinné vazby, protože je ukradli rodičům, kteří o svých dětech neměli mnoho let potuchy, kde se mohou nacházet.

Návody, že by Česko mohlo přispět na výstavbu nějakého centra pro tyto děti jsou rovněž ubohé a ve své podstatě nelidské. Proč? Odpovím jednoduše. Protože to odnesou ty syrské děti, na které Řecko nemá v současné krizi peníze, kdy je v zemi stále 27 % nezaměstnanost. Řeckým invalidům sebral stát dávku v nouzi, která činila 150 eur a vyplácela se jednou za dva měsíce, tj. za měsíc 75 eur.

Ukrajinské uklízečky nebo bulharské prostitutky si tady také nikdy nezvyknou. Ani ti Rusové, kteří pomalu, ale jistě vládnou znovu Česku, si tady nezvyknou. Nemohou a hlavně nechtějí. Jedni z důvodu, že vykonávají podřadné práce a druzí z důvodu, že ještě nevykoupili celé Česko.

Pokud jsou české zákony tak pružné a mohou umožnit rozprodat český majetek cizincům z různých zemí, pak nevím, proč je problém pomoci 40 dětem? A je jedno, zda jsou syrské, ruské nebo chorvatské. Nakonec český premiér nemá také české kořeny, tak kde je problém?

Děti bez doprovodu už tak dost trpí nejistotou, co s nimi bude, která země jim poskytne domov? Díky výmluvám a negativním postojům k těmto nevinným dětem se stane jediná, ale naprosto fatální věc, svět bude mít o dalších čtyřicet nešťastných lidí více. A je naší povinností, pokud můžeme, toto nedovolit, jelikož všichni emigranti i imigranti mají krutý osud, i když se mohou někdy vrátit do svojí původní vlastni. Nevědí, kde jim je lépe, který domov je ten pravý.

Na závěr - víte co se říká?

"Zachránit jeden lidský život je jako zachránit celý svět."

.

Autor: Katerina Kaltsogianni | neděle 19.1.2020 17:42 | karma článku: 20.40 | přečteno: 2489x

Další články blogera

Katerina Kaltsogianni

Jak jsem učila krást

Vyrůstala jsem v chudé emigrantské rodině na rozdíl od mého syna, který vyrůstal v blahobytu. Naprosto nekontrolovatelně jsem nechávala drobné po stole, na okně, na ledničce, prostě téměř všude. Uklízečka z toho byla špatná.

24.2.2020 v 17:31 | Karma článku: 22.27 | Přečteno: 709 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Proč ti rodiče nevědí, co trápí jejich děti?

Česko je nejvíce ateistickou zemí v EU, stručně řečeno chybí tu víra a tradice se vytratily do nenávratna. Budiž, ale proč se o těchto tématech veřejně nehovoří? Proč se vyhýbáme ožehavým tématům, např. jak se cítí děti, když ....

23.2.2020 v 7:41 | Karma článku: 24.07 | Přečteno: 889 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

V kapitalismu nebuď marod

Během jednoho týdne mi volaly dvě ženy, že byly propuštěny ve zkušební lhůtě z práce, ale obě v době nemoci, kdy pobývaly doma na neschopence. Jedna tvrdila, že nemá nárok na ochrannou lhůtu, druhá, že ano, že zůstane dlouho doma.

20.2.2020 v 7:18 | Karma článku: 21.31 | Přečteno: 1198 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

S autismem se děti rodí a my žijeme s blbostí

Včera jsem musela provést opravu o tom, že autistismus je vrozená záležitost, kdy jsem mluvila asi hodinu s odbornicí. Do diskuze přispívalo více mužů,což mě mile překvapilo. Vrtá mi hlavou, kdy se začne očkovat proti blbosti.

19.2.2020 v 10:27 | Karma článku: 19.99 | Přečteno: 1142 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

David Gruber

Jak se (u)bránit manipulaci

Že je s námi manipulováno strašně, to snad není pro nikoho žádný velký objev. Děje se tak v politice, podnikání, reklamě – prostě všude, kde jde o nějaké hodnoty, o prachy. Když si chce někdo zlovolně přivlastnit více, než...

25.2.2020 v 12:03 | Karma článku: 11.47 | Přečteno: 421 | Diskuse

Jiri Kucera

Soudce Šariu doplní asi soudce Lynč

Devětadvacetiletý německý občan Maurice P., žijící v městě v hesenském městě Volkmarsen, řekl prý sousedovi při nasedání do svého Mercedesu: "Brzy budu slavný."

25.2.2020 v 11:45 | Karma článku: 31.05 | Přečteno: 760 | Diskuse

Petr Omelka

Zločin a trest?...to ani náhodou

Počet politických vězňů, kteří prošli komunistickými lágry a trestnicemi, činí 200 tisíc. 248 bylo popraveno.

25.2.2020 v 9:37 | Karma článku: 13.47 | Přečteno: 207 | Diskuse

Karel Trčálek

Poslední dny lidstva se právě začínají

Kdo si to hodí, ten vyhraje! Jednou to ovšem muselo přijít a přichází to zrovna teď, byla by to pěkná počítačová hra...

25.2.2020 v 9:09 | Karma článku: 13.57 | Přečteno: 417 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Lidi, co po vás jednou zbude?

Badatelé dodnes objevují v jeskyních pravěké kresby, což dokazuje, že už v mezolitu dovedli kreslit líp než já.

25.2.2020 v 8:09 | Karma článku: 13.64 | Přečteno: 191 | Diskuse
Počet článků 247 Celková karma 23.01 Průměrná čtenost 1382

Jsem žena, která se neustále potýká mezi dvěma světy - mezi řeckým a českým. Neznám slovo "nejde to," když jde o záchranu lidského života. Neznám pocit závist a nenávist.

Mám jednu velkou touhu, kterou v sobě nosím od malička, snad se mi podaří i tuto splnit.

A nic jiného už o sobě psát nebudu, nemá to smysl. Od toho je blog, abyste si udělali názor sami. 

Prodáváte rasistické zákusky, tvrdí zákazníci. Tradiční, brání se výrobce

Čokoládová pusinka, zákusek populární hlavně během německých únorových karnevalů, narazila na odpor kvůli svému...

Všichni jste krásní, říká modelka. Předávání cen moderovala zcela nahá

Modelka Ibi Støvingová (45), která moderuje dánskou verzi americké show Naked Attraction, vyvolala pozdvižení...

Vždycky jsem byla obdařenější prsatice, směje se Lucie Benešová

Chtěla domek na Sicílii, ale nakonec si pořídila hezké místo pro stavbu v Jizerských horách. „Mám plno plánů, pořád...

PRVNÍ DOJMY: Co až tvé nahé fotky uvidí mamka? I herečky V síti pláčou

Vít Klusák zažívá věk zralosti. Zatímco v debutu Český sen ubližovala mystifikace neškodným zástupům toužícím po...

Hospody, kolo a památky. Orlando Bloom si v Česku užívá se psem i snoubenkou

Orlando Bloom (43) natáčí v české metropoli seriál Carnival Row. Kromě herectví se tu nejčastěji věnuje svému psovi,...