Neděle 19. ledna 2020, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 19. ledna 2020 Doubravka

Já bych to nedala a Kočnera i Zsuzsovou bych asi......

15. 01. 2020 7:45:34
Jako matka si vůbec nedovedu představit, co bych udělala při setkání se zadavateli nájemné vraždy a s vrahy v soudní síni. Včera při zprávách mi proběhlo hlavou, že bych propašovala zbraň, že bych to nedala, aby se tam usmívali.

Vzpomenu si na Mery z Řecka, o které jsem tady psala, o jejím drsném životě. Myslím, že jsem zmínila i její setkání v soudní síni ve Volosu, kam propašovala velký nůž, který vytáhla, když vedla policie vraha jejího syna. Nůž ji okamžitě policie zabavila, tak stihla hodit po tom vrahovi velkou lahev s vodou. Myslím, že na něho i plivla. Mery je velmi hodná a mírná žena, ale tento její počin naprosto chápu.

Minulý týden propašovala jedna matka pistoli v Řecku do soudní síně, říká se, že ji tam měla připravenou, spíše si myslím, že nebyla soudní síň dobře hlídaná. Na malých městech v Řecku chybí zařízení, jaké na všech soudech obvykle bývá, které by dohledalo kovové předměty, především zbraň. Tato matka stihla vraha před soudci a lidmi zastřelit dvěma ranami. Zůstala stát a nechala se zatknout.

I když naprosto nesnáším agresivitu, nedovedu si představit, že bych do někoho bodla nůž, natož namířila pistoli, tak v těchto dvou a mnoha dalších podobných případech, neodsuzuji zoufalé činy pozůstalých rodičů. Přijít o dítě tak, že je zavražděno musí být hrozně drsné. Zabití vraha v soudní síni je prostě čin zoufalé matky. Není to poprvé, kdy byl zabit vrah přímo v soudní síni.

Miliardáře Kočnera nechápu jako člověk člověka. Jeho nenažranost se stala osudnou mladému novináři a jeho snoubence. Kam si ty miliardy dávál, nač je potřeboval? Nač je vůbec všichni ti miliardáři potřebují, kteří se poté bojí, aby někdo neobjevil jejich špinavé zdroje, což se v tomto případě stalo. Určitě je možné vydělat miliardy slušnou cestou, ale u Kočnera je jasné, že jeho cesta byla plná špíny a podvodů. Ta se stala osudnou mladému Kuciakovi a jeho snoubence.

Pro mě byl nejhorší pohled na další obviněnou Alenu Zsuzsovou, která se vážně v té soudní síni usmívala, dělala, že je happy a její tlustý advokát ji hájil velmi zdatně před novináři. Sdělil, že se "chudinka" rozbrečela. Obiněná žena je v takové kauze pro mě tak nepřijatelná záležitost, že mám na tuto obviněnou největší vztek. Ona byla tou, která zadávala příkazy nájemným vrahům. Holt, peníze, které za Kuciakovu smrt dostala byly asi tak velké, že nedokázala projevit ani před médii lítost.

No jo, co by ten její advokát za peníze, které dostává za její obhajobu, neudělal, že? Minule jsem psala o řemeslnících a někdo z diskutujících zmínil taxy advokátů, které jsou mnohdy nehorázné. Měl pravdu, souhlasila jsem s ním, nevím, zda jsem mu odpověděla, protože článek píšu v rámusu a při rekonstrukci bytu.

Další obviněný, který se přiznal k vraždě Kuciaka a jeho snoubenky sdělil, že nemá k policii důvěru, že se bál o svůj život, proto neudal celou tu bandu dříve. Nevím, jak je to na Slovensku, ale tady je mnohdy policie také laxní, hlavně v případech, kdy jde někdo podat trestní oznámení, že je mu vyhrožováno buď doma, nebo někým jiným. Policie pokrčí rameny a většinou zní odpověď, že dokud se nic nestane, tak ona nemůže nic dělat. A když už je ohrožený či ohrožená mrtvá, pak se policie zvedne a celý proces trvá mnoho let.

Nevím, jak bych se zachovala já jako matka, ale nejspíš by pro mě můj život ztratil smysl, takže bych se zachovala jako ta Řekyně, která vzala spravedlnost do svých rukou. Celé Řecko za ní stojí, lidé stávkují za její propuštění. I tady byla taková kauza, nakonec pána, který zastřelil jednoho kluka na vlastní zahradě, osvobodili, protože soud uznal, že jedna obviněný v sebeobraně.

Dívala jsem se pozorně do naprosto zestárlých a zdrcených tváří obou matek zavražděných dětí. A také jsem bedlivě pozorovala obviněnou Zsuzsovou, kteá se tvářila klidně a hlavně se usmívala. Nevím, proč ale nemohla jsem se dívat na Kočnera. Z něho to kmotrovství prostě stříká. Jeho život a mafiánské způsoby se na něm dokonale podepsaly.

Tleskám slovenským soudům, že od obvinění čtyř osob se státní zástupci a soudci nezdržovali a na světě je soudní jednání, aby bylo spravedlnosti učiněno zadost. I přes tento fakt rodičům jejich děti nikdo nevrátí. Tato kauza budiž upozorněním, že za peníze si můžeš koupit vraždu, cokoliv, ale také se může stát, jako v tomto případě, že se octneš na lavici obžalovaných a půjdeš sedět do basy, kde zase vládnou peníze. A také se může stát, obávám se, že se tak stane, že budou propuštěni za pár let za vynikající chování ven, prostě budou na svobodě.

A proto chápu zoufalé činy zoufalých matek či otců, kteří berou spravedlnost do svých rukou. Podle toho, jak zoufalí rodiče vypadali včera, tak si myslím, že nemají sílu ani žít, natož brát spravedlnost do svých vlastních rukou.

Pokud mi do diskuze napíšete, že jsou tu od toho soudy, aby dali trest obviněním, budete mít pravdu, pokud mi napíšete, že je spravedlnost spravedlivá, tak si myslím, že nebudete mít pravdu, protože jedinou útěchou pro pozůstalé je to, že obviněné aktéry vraždy kluka a holky bude soudit TEN nahoře.

Jenom nevíme, jestli stíhá ON být spravedlivý k těm, co se provinili tak hrubým způsobem nejen na Slovensku, nejen v Čechách, ale na celém světě.

Autor: Katerina Kaltsogianni | středa 15.1.2020 7:45 | karma článku: 25.21 | přečteno: 748x

Další články blogera

Katerina Kaltsogianni

Napiš o psychopatech, aneb "Kočnerův syndrom"

Volám kamarádovi, dívá se na zprávy, umírá mu syn a je zoufalý. Opatrně se ptám, co a jak? "Napiš o těch politicích, že jsou to všichni psychopati," slyším vztek i zoufalství z hlasu mého letitého kamaráda.

19.1.2020 v 8:57 | Karma článku: 15.53 | Přečteno: 494 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Kam se hrabou politici na řemeslníky, aneb Za pivo 5 tis. Kč

Až se podruhé narodím, tak se vykašlu na učení, nebudu studovat, ale budu posilovat, abych se například stala stěhovákem nebo čímkoliv, co je řemeslné. Budu mít klidnou hlavu, unavené tělo, hodně peněz a budu pořádně spát.

13.1.2020 v 8:19 | Karma článku: 27.23 | Přečteno: 1722 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Co se děje, když někdo umře v Řecku?

Samozřejmě, že napíši o řeckých zvyklostech, které mohou být až nepochopitelné. Psala jsem o šestinedělí rodiček, o čtyřiceti dnech hlubokého truchlení u vdov, takže dlužím napsat o nebožtících obou pohlaví a přijímání návštěv.

9.1.2020 v 10:29 | Karma článku: 19.60 | Přečteno: 741 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Milan Čierny

Z památníku četnické stanice v Českém Těšíně - 1. díl Jak to vše začalo

Těšínská četnická stanice byla zřízena v roce 1872 jako nejstarší v okrese těšínském. Souběžně s ní vznikaly další v Třinci, Jablunkově a Horní Lhotě u Šumbarku.

19.1.2020 v 12:08 | Karma článku: 12.61 | Přečteno: 156 | Diskuse

Petr Šimík

AD ,, Chvála nerovnosti'' od pana Hinka

Nesouhlasím s tímhle hodnocením. V podstatě jen potvrzuje myšlení bílého evropana o nadřazenosti určité skupiny lidí. Jenže tahle planeta je zde pro všechny k užitku.

19.1.2020 v 11:20 | Karma článku: 6.35 | Přečteno: 221 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Napiš o psychopatech, aneb "Kočnerův syndrom"

Volám kamarádovi, dívá se na zprávy, umírá mu syn a je zoufalý. Opatrně se ptám, co a jak? "Napiš o těch politicích, že jsou to všichni psychopati," slyším vztek i zoufalství z hlasu mého letitého kamaráda.

19.1.2020 v 8:57 | Karma článku: 15.53 | Přečteno: 494 | Diskuse

Jan Klar

Deník spisovatele – dnešní pokrokáři jsou nehumánní hňupové

Fascinuje mě, jak dnešní tzv. liberálové žijí v sebeklamu ideologie a jsou ochotni se vzdát toho, co je skutečně liberální, ve prospěch toho, co míří proti jedinci jako osobnosti.

19.1.2020 v 8:45 | Karma článku: 22.37 | Přečteno: 423 | Diskuse

Zdeněk Šindlauer

Asistenční systémy mírně opotřebeného pracujícího muže

Zatímco autům, ač to normální šoférstvo nežádá, přibývají stále další a stále zbytečnější asisteční systémy, mírně opotřebeným normálním pracujícím mužům, ač by o to občas stáli, nepřibývá nic.

19.1.2020 v 7:35 | Karma článku: 21.57 | Přečteno: 413 | Diskuse
Počet článků 228 Celková karma 23.75 Průměrná čtenost 1394

Jsem žena, která se neustále potýká mezi dvěma světy - mezi řeckým a českým. Neznám slovo "nejde to," když jde o záchranu lidského života. Neznám pocit závist a nenávist.

Mám jednu velkou touhu, kterou v sobě nosím od malička, snad se mi podaří i tuto splnit.

A nic jiného už o sobě psát nebudu, nemá to smysl. Od toho je blog, abyste si udělali názor sami. 

Najdete na iDNES.cz