Místo demokracie novodobé otroctví

8. 11. 2019 19:06:00
Vůbec se nezdráhám použít slovo "otroctví," protože veškeré bohatství a firmy s velkou historií byly rozprodány cizincům. Téměř nic, co bylo pro českou ekonomiků důležité, není české. Během 30 let se podařilo tuto zemi rozkrást.

Na rozdíl od jiných států, především sousedních, byli Češi vždy výbornými řemeslníky, skvělými dělníky, šikovnými zedníky, štukatéry a česká inteligence měla ve světě opravdu váhu. To všechno mizí, protože české hlavy a ruce jsou tu nyní pro nové majitele, jejichž úkol je jasný - co nejvíce vydolovat z českých lidí, když už se dostali k pramenům firem, které dělaly Česku jméno po mnoho desítek let. Tady se stala velká chyba, protože si cizí žáby sedly na portfolia a začaly ždímat české lidi.

Asi si nikdo nepředstavoval demokracii tak, že Česko bude patřit pár českým miliardářům a většině cizincům, jejichž historie je nám vcelku neznámá. Nastoupili sem pracháči, kteří si napůjčovali miliardy, takže nad námi mají moc cizí banky, které se tváří, že jsou tu pro nás - pro lidi, ale to tak není. Jsou tady pro ty, kteří rozkrádají republiku. Aby se elegantně rozkrádalo, potřebují "investoři" miliardy od bank, které jsou specializované na to, aby vykonaly, když je to v zájmu těch pár vyvolených, bankrot. Prostě žijeme na dluh, protože majitelé všeho původně českého jsou dlužníci.

V moderním otrokářském systému se stalo to, co se stalo kdysi, protože tento kapitalistický systém naprosto selhal. Musel se nastolit jiný systém, který by byl akceptovatelný. To je zřejmě důvod, proč se lidé s nostalgií obrací zpět do minulosti a jsou ochotni odpustit komunistům vše, zač je nenáviděli. Vědí, že jejich diktát byl sice hrozný, ale měli práci, znali svoje životy, neměli strach, že je někdo propustí z práce nebo, že z nich budou bezdomovci. Historie se klidně může opakovat, protože kolabující systémy se lidem nelíbí, nejsou ochotni v nich dlouho žít.

Odchylení od klasického kapitalismu je znát ve všech zemích, které mají údajně demokratický systém. Zmodernizovaná společnost, např. v Anglii, žije z práce cizinců. Pokud VB odejde z EU, uvidíme, zda si Angličané zvyknou pracovat. Zatím se chovají jako otrokáři. Není to tedy problém jenom Česka, ale i ostatních zemí, které si demokracii spletly s otrokářstvím. Nikdo neví, proč se platí takové daně, nikdo nerozumí rozpočtu, nikdo není informován, proč potřebuje zdravotnictví další miliardy atd., prostě lidi nevědí, co se děje, proč se tak děje, proč platí a komu platí. A to rozhodně není demokratické.

V roce 1989 byli čeští lidé plni nadšení a očekávání. Otevřeli se hranice a lidé konečně začali cestovat a veřejně mohli nadávat na komunisty, což byl pro mnohé lidi zázrak, který však brzy odezněl. Lidé mohou cestovat, pokud mají peníze, kam chtějí, pokud nad nimi nebdí cizí otrokář, který jim dere kůži z těla. Celá demokracie se smrskla na to, že můžeme zatím nahlas říkat, kam chceme jet, dokonce můžeme stávkovat. Problém je, že nás nikdo nevnímá a neposlouchá, i když se sejde na Letné 250 tis. lidí, tak to nikoho nezajímá. Zatím můžeme i mluvit, hodnotit a vyjadřovat se svobodně, zatím ano.

Místo klíčů k 30. výročí tzv. "sametové revoluce," by si mohli dát lidé pár drobných do pěstí a cinkat drobnými. Ti nahoře šustí potichu papírovými pěnězi, které nejsou slyšet..

"Proč to nikoho nezajímá?" ptám se sama sebe.

"Protože se pár vyvolených rozhodlo demokraticky ignorovat svůj vlastní národ ve prospěch těch, kteří tuto zemi rozkradli," odpovídám sama sobě.

P. S.

Článek jsem napsala na základě toho, co slyším od lidí, kteří komunismus nesnášeli jako já. Nechtěla bych ho zpět, ale chtěla bych žít ve slušném demokratickém státě, kde nebudu cítit diktát těch žraloků, kteří se do českých rybníků jednoduše nevejdou.

Autor: Katerina Kaltsogianni | pátek 8.11.2019 19:06 | karma článku: 38.34 | přečteno: 1735x

Další články blogera

Katerina Kaltsogianni

Jak vymýtit esoterorismus?

Každý člověk se ocitne v životě ve velmi složité situaci a hledá někde pomoc. Stane se tedy, že navštíví tzv. léčitele, resp. esoteriky, kterým já říkám esoteroristé. Tito dovedou zneužít nemocné lidi tak, že je to trestuhodné.

12.11.2019 v 10:08 | Karma článku: 19.77 | Přečteno: 515 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Tak vyskoč z okna!

"Vyskoč, budeš mít konečně pokoj," šeptá depka okupovanému mozku, který nevidí žádnou světlou cestu. Poslouchám dlouhou dobu známou a rozhoduji se, že pojedu do Prahy, že ji budu dělat záda, prostě zeď, aby se mohla opřít.

11.11.2019 v 19:30 | Karma článku: 17.80 | Přečteno: 587 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Nový občan ČR Radovan Krejčíř chce zase utéct

Stát objal Radovala Krejčíře tak, jak to má být, objal ho jako rodina. Zákony totiž nerozlišují morálku, proto byla i tomuto vězněnému českému občanovi navráceno české občanství, protože kdyby byl cizinec, musel by být bezúhonný.

3.11.2019 v 10:16 | Karma článku: 33.50 | Přečteno: 1059 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jan Tichý(Bnj)

Tak mi přišlo na mysl

Občas ve snu, občas uprostřed práce, debaty, procházky, mne něco napadne. Někdy si vzpomenu a zapíšu do notýsku. Pak někdy zapíšu i do svého webového glosáře.

12.11.2019 v 21:14 | Karma článku: 6.71 | Přečteno: 83 | Diskuse

Lucie Hejnalová

Jsem z minulého století a jsem za to ráda

Onehdy měl syn mé partnerky nějaké dotazy ohledně druhé světové války. My jsme odpověděly. Další otázka mě dostala. Vy si to pamatujete? Neptal se na paměť, ale na to, jak jsme staré. Jak to má mladý s matikou tady řešit nebudu.

12.11.2019 v 18:12 | Karma článku: 28.67 | Přečteno: 626 | Diskuse

Aleš Szabó

Defenestrace? ne, ne, ne, Ultimátum!!!!! úsměvné

Sledoval jsem rozhovor pana Mináře v Prostoru X a nezbylo mě nic jiného, než si sednout a napsat blog k počínání toho jeho spolku. Celý ten humbuk okolo je velice směšný a slovo demokracie bylo zneužito k boji proti 2-3 osobám..

12.11.2019 v 16:47 | Karma článku: 37.56 | Přečteno: 1032 | Diskuse

Beata Krusic

Tak jsem se včera - po roce - zase pořádně zlila !

Loni to bylo za bílého dne, letos se to odehrálo večer - a byl to možná ještě lepší zážitek. Pocit to byl krásný, co vám mám povídat.

12.11.2019 v 15:58 | Karma článku: 13.17 | Přečteno: 508 | Diskuse

Jan Pražák

S tlustou nebo s hubenou?

Tedy pardon, tlustá je ošklivé označení, zvlášť když se jedná o ženu. Zeptám se tedy raději „s plnoštíhlou nebo se štíhlou?“ neb i ta hubená zní trochu pejorativně. A též záleží na tom, k jakým aktivitám se ona otázka vztahuje.

12.11.2019 v 14:40 | Karma článku: 21.18 | Přečteno: 477 | Diskuse
Počet článků 203 Celková karma 27.91 Průměrná čtenost 1387

Jsem žena, která se neustále potýká mezi dvěma světy - mezi řeckým a českým. Neznám slovo "nejde to," když jde o záchranu lidského života. Neznám pocit závist a nenávist.

Mám jednu velkou touhu, kterou v sobě nosím od malička, snad se mi podaří i tuto splnit.

A nic jiného už o sobě psát nebudu, nemá to smysl. Od toho je blog, abyste si udělali názor sami. 

Najdete na iDNES.cz