V čem je řecký národ lepší, nežli český

15. 09. 2019 8:57:06
Samozřejmě, že se do tohoto tématu pustím, protože je to jednak fajn vědět, v čem jsou Řekové lepší, za druhé počítám s tím, že mě opět bude mnoho lidí vyhazovat do Řecka, kde bych opravdu nejraději žila po celý rok. Ale nemohu.

Celé léto nechávám auta odemčená, jedno má dokonce stále klíčky v řízení, kdyby něco, abych je nemusela hledat. Kola stojí za barákem, rovněž tak moje motorka. Pokud zapomeneme sebrat prádlo, tak tu bude viset do vánoc, nikdo se k mému domu, kde nemám plot, ani nepřiblíží.

Vtipné je, že místní Cikáni, kteří tady mají trhy, kde se dá koupit všechno možné oblečení, boty, bižuterie, brýle apod., svoje věci přikryjí a jdou si lehnout, nežli otevřou druhý den svůj obchod. Paradoxně hlídají "bílé," aby nekradli. Je to docela úsměvné. To samé dělají další obchodníci, kteří tady mají pronajaté pulty se svým zbožím.

Řekové fakt nekradou, i když je celý svět neustále napadá, že kradli fondy EU. Dejme tomu, že ano, ale co je to oproti ČR nebo jiným zemím, kde jsou soudci na zákony?

Řekové rádi přehánějí, takže při každém pozdravu se usmívají, jako by potkali Angelinu Jolie a srdečně vás objímají. Jejich pozdrav je jako chodící mantra a zní asi takto:

"Chválabohu máme se skvěle, jedna radost, a jak se máš ty?"

No a já bych měla odpovědět stejně, ale nejsem na to zvyklá, takže se tvářím tak nějak, že by to mohlo být o 1000 % lepší, ale že to jde. Přestanu to dělat, protože Řekové okamžitě zbystří a nabízejí pomocnou ruku, kávu a posezení v restauraci. A já odmítám, protože bych nic jiného nedělala, nežli bych chodila po kafíčkách. Ode dneška všem budu říkat, že se mám skvěle. Prostě se to musím naučit.

Jejich pohostinnost je světoznámá. Číšnici nosí ke stolu společný účet a vždy je překvapí, že čeští turisté chtějí platit každý za sebe. Zakroutí hlavou, ale pak to spočítají každému zvlášť.

A bacha - bomba. Řekové jsou neskutečně pracovití a ženy jsou doma velmi čistotné. Neznám jediného majitele restaurace nebo obchodu na nejdelší pláži Řecka, který by se šel za celé léto vykoupat do moře. Makají na svém od rána do večera. Pokud jsou to jejich restaurace a obchody, tak je řídí majitelé, kteří zároveň vaří, obsluhují atd.

Řekové jsou hrdi na to, že berou důchod, kterého si opravdu užívají, i když jim důchody byly hodně zkráceny, tak jsou stále přijatelné a dostačující na to, aby už nepracovali. Řečtí důchodci si fakt užívají života, protože vědí, že žádné nekonečno není.

Možná je to tím, že je většina Řeků věřících, jsou pravoslavní, mají hodně svátků, dost půstů a schází se rádi v kostele, aby bylo vidět, jak kdo žije. To se pozná podle vyparáděných žen, které neváhaí jít ke kadeřnici, aby jim to slušelo na mši. Není to krásné?

Řecký národ drží pospolu, pokud má nějaká rodina problém, tak se stmelí. Zdejší klimatické podmínky také nahrávají tomuto národu, protože když svítí slunce a ještě můžeme jít plavat do moře, tak to je báječné.

Jestli je na nich něco špatného? Jasně, je toho hodně. Nelze jim věřit čas, kdy se máte sejít (přidávám si vždy plus - mínus - 5 let,) řemeslníky musíte hlídat, protože ti jsou teda šílení. Pokud se sejdete k zápasu v restauraci, kde hraje velká TV tak je restaurace rozdělena na dva tábory a hrozí děsný křik a zvedání židlí a bouchání sklenicemi o zem. Je to celkem zábavné, jelikož když zápas skončí, tak jsou to zase kámoši.

Asi nejhorší jsou státní zaměstnanci, kteří i přes všechna opatření mají různá privilegia. Největší privilegium je to, že mají práci, protože v Řecku je 27 % nezaměstnanosti a mladí musí odjíždět ven za prací, hlavně vysokoškoláci.

A v čem je ten řecký národ lepší od ostatních. V lidskosti a pohostinnosti a v jejich pojetí života. A také milují český národ, vážně, možná ze všech národu nejvíce.

Tak tak ........................

P. S.

Fakt tady nemohu žít, prostě nemohu. Takže ti, co mě sem budou vyhazovat, tak vám garantuji, že nemohu, i kdybych byla Onassis, protože miluji i českou zemi a svoje české přátele. A ať dělám, co dělám, tak jsem více česká nežli řecká.

Autor: Katerina Kaltsogianni | neděle 15.9.2019 8:57 | karma článku: 29.91 | přečteno: 1304x

Další články blogera

Katerina Kaltsogianni

Jak vymýtit esoterorismus?

Každý člověk se ocitne v životě ve velmi složité situaci a hledá někde pomoc. Stane se tedy, že navštíví tzv. léčitele, resp. esoteriky, kterým já říkám esoteroristé. Tito dovedou zneužít nemocné lidi tak, že je to trestuhodné.

12.11.2019 v 10:08 | Karma článku: 19.77 | Přečteno: 519 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Tak vyskoč z okna!

"Vyskoč, budeš mít konečně pokoj," šeptá depka okupovanému mozku, který nevidí žádnou světlou cestu. Poslouchám dlouhou dobu známou a rozhoduji se, že pojedu do Prahy, že ji budu dělat záda, prostě zeď, aby se mohla opřít.

11.11.2019 v 19:30 | Karma článku: 17.80 | Přečteno: 588 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Místo demokracie novodobé otroctví

Vůbec se nezdráhám použít slovo "otroctví," protože veškeré bohatství a firmy s velkou historií byly rozprodány cizincům. Téměř nic, co bylo pro českou ekonomiků důležité, není české. Během 30 let se podařilo tuto zemi rozkrást.

8.11.2019 v 19:06 | Karma článku: 38.34 | Přečteno: 1735 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Nový občan ČR Radovan Krejčíř chce zase utéct

Stát objal Radovala Krejčíře tak, jak to má být, objal ho jako rodina. Zákony totiž nerozlišují morálku, proto byla i tomuto vězněnému českému občanovi navráceno české občanství, protože kdyby byl cizinec, musel by být bezúhonný.

3.11.2019 v 10:16 | Karma článku: 33.50 | Přečteno: 1059 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jan Tichý(Bnj)

Tak mi přišlo na mysl

Občas ve snu, občas uprostřed práce, debaty, procházky, mne něco napadne. Někdy si vzpomenu a zapíšu do notýsku. Pak někdy zapíšu i do svého webového glosáře.

12.11.2019 v 21:14 | Karma článku: 7.09 | Přečteno: 88 | Diskuse

Lucie Hejnalová

Jsem z minulého století a jsem za to ráda

Onehdy měl syn mé partnerky nějaké dotazy ohledně druhé světové války. My jsme odpověděly. Další otázka mě dostala. Vy si to pamatujete? Neptal se na paměť, ale na to, jak jsme staré. Jak to má mladý s matikou tady řešit nebudu.

12.11.2019 v 18:12 | Karma článku: 29.23 | Přečteno: 642 | Diskuse

Aleš Szabó

Defenestrace? ne, ne, ne, Ultimátum!!!!! úsměvné

Sledoval jsem rozhovor pana Mináře v Prostoru X a nezbylo mě nic jiného, než si sednout a napsat blog k počínání toho jeho spolku. Celý ten humbuk okolo je velice směšný a slovo demokracie bylo zneužito k boji proti 2-3 osobám..

12.11.2019 v 16:47 | Karma článku: 37.75 | Přečteno: 1049 | Diskuse

Beata Krusic

Tak jsem se včera - po roce - zase pořádně zlila !

Loni to bylo za bílého dne, letos se to odehrálo večer - a byl to možná ještě lepší zážitek. Pocit to byl krásný, co vám mám povídat.

12.11.2019 v 15:58 | Karma článku: 13.17 | Přečteno: 516 | Diskuse

Jan Pražák

S tlustou nebo s hubenou?

Tedy pardon, tlustá je ošklivé označení, zvlášť když se jedná o ženu. Zeptám se tedy raději „s plnoštíhlou nebo se štíhlou?“ neb i ta hubená zní trochu pejorativně. A též záleží na tom, k jakým aktivitám se ona otázka vztahuje.

12.11.2019 v 14:40 | Karma článku: 21.18 | Přečteno: 480 | Diskuse
Počet článků 203 Celková karma 27.91 Průměrná čtenost 1387

Jsem žena, která se neustále potýká mezi dvěma světy - mezi řeckým a českým. Neznám slovo "nejde to," když jde o záchranu lidského života. Neznám pocit závist a nenávist.

Mám jednu velkou touhu, kterou v sobě nosím od malička, snad se mi podaří i tuto splnit.

A nic jiného už o sobě psát nebudu, nemá to smysl. Od toho je blog, abyste si udělali názor sami. 

Najdete na iDNES.cz