Soukup by to kojení mohl rozčísnout, aneb Já byla kojená čtyři roky

18. 04. 2019 10:23:31
O co se tady jedná? Proč někoho zajímá kojení na veřejnosti? Proč se lidi nebouří proti kojení politiků z veřejných prostředků, to bych chápala a podporovala. Takže sem napíši, jak je to v Řecku s odhalováním prsů přímo v bance.

Díky mnoha článkům se snažím vzpomenout, jak to je v Řecku s kojením a s vyndáním prsa či prsou na veřejnosti, což je vlastně dosud věc nemyslitelná, pokud u toho prsu nesaje potomek mateřské mléko. A to je obrovský rozdíl, ukazovat prso a prsa jen tak nebo kojit, protože v Řecku je dítě král, i kdyby maminka seděla v jakékoliv bance nebo na policii, tak prso vyndá a kojí.

Na rozdíl od českých holek jsem doma nesměla chodit ani v pionýrských trenýrkách, natož v prádle, to by mi otec vůbec nedovolil. Takže prádlo a zákaz odhalování byla pro mě naprosto zažitá záležitost a podivovala jsem se, když se nějaká česká kamarádka převlékala před otcem. Na druhou stranu ta naše řecká prudernost s tím prádlem byla někdy fakt na hlavu, ale zmíním pár věcí, které chci zveřejnit, protože nemůžeme některým lidem kazit život, i když jsem byla tak dlouho kojená. Kromě toho, že jsem vážně jako dítě nechytala běžné nemoci, tak se nyní dozvídám, že kojené děti mají vyšší IQ, což je pro Jaromíra Soukupa dost důležitá informace. Takže kdo je kojený nemusí si zvyšovat IQ chozením do posilovny, jak tuhle ten "milý člověk" zdůraznil, že jde na dvě hoďky, aby byl chytrý.

Chtělo by to tedy dodat ke každému politikovi, jak dlouho byl kojený. Normálně se tady směju, protože to by bylo skvělé, kdyby nesplňovali parametr KOJENÍ. Prostě sepíšu projekt, dám ho Soukupovi jako námět do jeho show, ať se kluk jeden zvědavý ptá. A klidně se může ptát, proč se tito politici kojí stále mlékem z veřejných prostředků? Pak má smysl se tímto zabývat.

Z mého čtyřletého kojení si matně vzpomínám na stoličku, kterou jsem tahala za sebou a dožadovala jsem se mateřského mléka. Pamatuji si všechny příhody, které rodiče rozebírali, že mamka to prso vyndala a já jsem pila a pila, ať už dělali rodiče, co chtěli, já se nedala, přestože mě chtěli dávno odstavit od prsa. Všechny zlepšovací návrhy na to, abych nepila, jako natření bradavky na černo, opepření, abych už nechtěla to maminčino prso, byly zbytečné. Normální mléko jsem odmítala pít, takže nakonec zvítězil zlepšovací návrh, že si mamka potřela prsa normálním mlékem a já jsem se jako malá naštvala, jelikož mi to už nechutnalo a přestala jsem konečně vysávat mateřské mléko. Do 25 let jsem se normálního mléka vážně nenapila. I nyní mám na laktózu alergii.

Další věc, která mě zarazila v Řecku, když jsem tam přijela poprvé, tedy dávno, byla ta, že ženy, které měly miminko, vyndaly prso kdekoliv a kojily. Někdy jsem nevěděla, kam se mám dívat, protože tady jsem kdysi tu možnost vidět kojící matku neměla. Paradoxní situace s odhalováním prsou se ještě projevila v tom, že na pláži se české turistky dožadovaly kdysi opalování nahoře "bez," což bylo v Řecku počátkem devadesátých let zakázáno. V současné době je opalování "bez" naprosto normální záležitost, tudíž kolem obnažených turistek nesedí houfy nadržených Řeků. Ale pozor! Řekyně se na pláži nikdy neopaluje nahoře "bez," pokud se tak stane, tak velmi zřídka. Naplní-li se pláž řeckými lidmi, tak se dotyčná raději oblékne. Pokud má ovšem miminko, tak prso vytáhne kdekoliv, jen aby to malé dítě neřvalo hlady, tedy klidně i před mnichem a farářem. Dítě je boží dar a hotovo.

Když jsem porodila kluka, tak i přes moje výrazná prsa jsem ztratila mléko, protože jsem po porodu dostalo mnoho kapaček díky té moji zraněné páteři. Chodily jsme tedy na procházku asi čtyři čerstvé maminky, holky vyndaly prsa a kojily normálně, já vyndala lahvičku, kluk stejně nepil, takže tak. Nevzpomínám si, že by se tomu někdo podivoval nebo to nějak negativně hodnotil.

Mám několik skvělých synovců, nejmladší z nich u mě jako jediný bydlel se mnou v bytě v Řecku, syn v přízemí bydlel po mojí mamince a užíval si života s jeho dívkou. Zavedla jsem doma to, že jsem se převlékala před synem, prostě jsem uhnula z té řecké prudernosti, ale syna nahého jsem od jeho deseti let neviděla. Ale ouha. Procházím jednou z koupelny celá mokrá a synovec mě zahlédl.

„No tak to ti moc děkuji, budu mít celý život zkažený. Proč já se na tebe musím koukat? Zkazila jsi mi náhled na ženské,“ řekl a já se rozesmála, protože synovec je rozený bavič.

Tuhle historku rozkecal po celé Velice, následně pak v ČR, a já jsem měla ještě horší pověst, která už byla zbouraná tím, že nespím v kalhotkách a díky větru zesílena tím, že i venku chodím naostro.

Já nevím, co se tady řeší, protože jsem si myslela, že jde o nějakou recesi, ale ono asi nejde o recesi. Rozhodně bych nechala na každé mamce rozhodnutí, jestli chce nebo nechce kojit svoje dítě venku. Rozhodně bych se řídila tím, jestli to dítě má hlad, tak by ho nakrmila, i kdybych seděla u g. ř. jakékoliv banky nebo čekala na tramvaj, i kdyby se tak dělo v katolickém kostele.

Rozhodně vyndání prsu není nic oproti rozházeným stříkačkám po narkomanech nebo pohledu, jak si někdo píchá drogy. Dokonce je kojení jednou z nejužitečnějších a nejkrásnějších ženských záležitostí.

Můj závěr:

Určitě je odhalování prsu na veřejnosti lidská záležitost oproti všem zlodějnám, které polykáme i bez kojení, kdy se matce může to mléko zastavit.

Autor: Katerina Kaltsogianni | čtvrtek 18.4.2019 10:23 | karma článku: 24.65 | přečteno: 704x

Další články blogera

Katerina Kaltsogianni

Jsem skvělá. Co skvělá? Jsem nejlepší!

Vy stále nevíte, co je to Řekyně? Já to také dlouho nevěděla, až dnes jsem si uvědomila, že to už konečně o sobě napíšu. Nemůžu za to, že jsem tak moc dobrá. Houby dobrá, jsem prostě skvělá. Jsem charismatická a skromná. Až tak!

24.5.2019 v 19:06 | Karma článku: 22.90 | Přečteno: 963 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Budu žít tam, kde mají ženy klitoris

Není kam utéct, celý svět je v nějakých problémech, ale přeci jenom máme na výběr. Tedy já mám na výběr. USA už jsem odmítla, leč přehodnotím svůj postoj. Rozhodla jsem se, že budu žít a jezdit tam, kde mají ženy klitoris.

23.5.2019 v 16:32 | Karma článku: 30.36 | Přečteno: 1930 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Zlatí komunisté, aneb Jak já bych si kopla

Komunistický režim jsem naprosto nesnášela. Měla jsem strašný odpor ke všem soudruhům a k celému tomu šílenému systému. Neměla jsem žádnou příslušnost, nikam jsem nepatřila, dokud jsem jednoho politika nenakopla. To byl výkon.

21.5.2019 v 8:30 | Karma článku: 31.09 | Přečteno: 1483 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Potencionálním vrahům předhodíme oběť?

Tento článek věnuji i blogerkám a blogerům, protože ohlasy pod mým článkem o problematice "pedofilie" měl ochránit děti. Tento vzkaz spustil řádění několika přispěvatelů, kteří nemají koule na to, aby sami psali články, srabi.

19.5.2019 v 20:19 | Karma článku: 20.27 | Přečteno: 879 |

Další články z rubriky Ostatní

Jan Pavlík

Čaulidi

Něco jsem o bytostech zvaných napůl psím a napůl člověčím jménem zaslechl, ale nikdy jsem stvoření toho jména nepotkal, proto jsem také nevěřil, že existují.

25.5.2019 v 14:07 | Karma článku: 10.89 | Přečteno: 210 | Diskuse

Klára Tůmová

Tady je kočka!

Zdá se, že jsem od kradení koček postoupila k tomu, že se můj mňoukavý spolubydlící rozhodl po vzoru kocoura Olího emigrovat někam do neznáma.

25.5.2019 v 13:23 | Karma článku: 7.02 | Přečteno: 151 | Diskuse

Michal Pohanka

Óda na tílko blogera Josefa Nožičky

Bloumám po ulicích s fotkou Josefa a otravuji chodce, zda nevědí, kde by se dalo tílko pořídit. Marně. I důchodci, pamatující ještě první Spartakiádu, bezradně kroutí hlavami. Obracel jsem se na Poštu pro tebe i Honzu Musila.

25.5.2019 v 10:21 | Karma článku: 26.49 | Přečteno: 816 | Diskuse

Helena Vlachová

Zoufalý stav školství

Agresivita žáků, agresivita rodičů, organizovaná lenost, nesmyslné projekty, skleníkové prostředí, inkluze. Tak by se dal charakterizovat stav vzdělávání u nás.

25.5.2019 v 6:34 | Karma článku: 34.29 | Přečteno: 800 | Diskuse

Marketa Kadhi

Telefonát - aneb jen se tak vypsat z pocitů

Zazvonil mi telefon, číslo bez identifikace volajícího. Ten hovor jsem přijala. Pán se představil jménem, hodností a že je z policie jistého města. Omlouval se, že sám neví, komu volá. Byl zdvořilý a určitě to nebylo jednoduché.

24.5.2019 v 22:11 | Karma článku: 28.39 | Přečteno: 762 | Diskuse
Počet článků 128 Celková karma 25.81 Průměrná čtenost 1401

Jsem žena, která se neustále potýká mezi dvěma světy - mezi řeckým a českým. Neznám slovo "nejde to," když jde o záchranu lidského života. Neznám pocit závist a nenávist.

Mám jednu velkou touhu, kterou v sobě nosím od malička, snad se mi podaří i tuto splnit.

A nic jiného už o sobě psát nebudu, nemá to smysl. Od toho je blog, abyste si udělali názor sami. 

Najdete na iDNES.cz